Barbara Sikorski

Moja malarska paleta jest nigdy niekończącą się teczą możliwości?.. Od zawsze byłam wrażliwa na piękno i estetykę otaczającego mnie świata. Ukończyłam Pomaturalną Szkołę Dekoratorów Wnętrz w Warszawie . W 2002 roku przeprowadziłam się do Hamburga, gdzie zaczęłam malować. Uczęszczałam do prywatnej Szkoły Malarstwa ?Art. Center?, w której pod czujnym okiem dyplomowanego docenta malarstwa i grafiki Krystyna Schefar, pobierałam nauki przez 5 lat, eksperymentując z niekonwencjonalnymi technikami. Moja tematyka obrazów jest wszechstronna a jednym z ulubionych tematów jest piękno i tajemniczość kobiecego ciała. Moje obrazy to również przenoszenie rzeczywistości na płótno, tj. pejzaże, portrety, akty. Także zachwyt dziełami wielkich malarzy sprawił, że kopiowanie ich obrazów daje mi ogromną satysfakcję obcowania z nimi a jednocześnie uczy pokory i uważności. W roku 2007 otworzyłam w Hamburgu własną pracownię, którą prowadziłam aż do chwili powrotu do Polski. Powstało tam wiele obrazów, które zdobią dziś domy nabywców. W międzyczasie uczyłam się również tworzenia wyrobów z gliny ? ceramiki. Od roku 2013 do chwili obecnej prowadzę zajęcia w mojej pracowni malarsko-ceramicznej.

BARSKA

BARSKA - to Pracownia Mody, zajmująca się projektowaniem i wykonywaniem ubrań i dodatków unikatowych, głównie powstających ręcznie - na drutach i szydełkiem. Są to pojedyncze egzemplarze - dla Osób chcących wyróżniać się w tłumie:)

Bartłomiej Orszulik

Jestem artystą amatorem. Moje pracę tworzę z pasji do malarstwa.Królestwo kolorów inspiruje mnie do działania na froncie kształtów i przestrzeni. W swojej pracowni otwieram zamknięte drzwi abstrakcji. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moimi pracami 2007 wystawa w miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich 2016 wystawa pt. "Temple of colors" w People Palace and Winter Gardens w Glasgow 2019 wystawa pt. "Fuzja kolorów" w Ośrodku Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich

Basha Dunin

BASHA DUNIN Absolwentka krakowskiej ASP, wydziału Form Przemysłowych. Dzięki stypendiom artystycznym część studiów w dziedzinie design'u i sztuki odbyła na francuskich uczelniach. Zajmuje się głównie kolażem, malarstwem i krótkimi formami video. 2018 - teraz Własna pracownia artystyczna w Warszawie - Studio Osobne 2015 - 2018 Własna pracownia artystyczna w Warszawie - Studio Faut Pas 2012 - 2014 Akademia Filmu i Telewizji, Warszawa 2008 ? 2009 Conservatoire Libre du Cinéma Français w Paryżu, Wydział Reżyserii Filmowej 2003 - 2008 Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Wydział Form Przemysłowych 2006 - 2007 L?École de Design Nantes Atlantique, Nantes - Roczne Stypendium Artystyczne Ambasady Francuskiej 2005 - 2005 École Supérieure des Arts Décoratifs de Strasbourg 2003 - 2003 Mistrzowska Szkoła Reżyserii Andrzeja Wajdy w Warszawie WYSTAWY I KONKURSY: 2018 Pierwsza nagroda za kolaże w konkursie organizowanym przez ?Creative Quarterly - The journal of art & design? #52, Nowy Jork 2017 Wyróżnienie za kolaż w konkursie Artavita Online Art Contest #25, Kalifornia 2017 Pierwsza nagroda za kolaż w konkursie organizowanym przez ?Creative Quarterly - The journal of art & design? #50, Nowy Jork 2017 Druga nagroda za kolaż w konkursie organizowanym przez ?Creative Quarterly - The journal of art & design? #50, Nowy Jork 2016 Wyróżnienie za kolaż w konkursie Artavita Online Art Contest #21, Kalifornia 2016 Wystawa pokonkursowa ?I Ogólnopolskiego Konkursu Kolaż-Asamblaż?, GSW BWA w Olkuszu 2016 Wyróżnienie za kolaż w ?I Ogólnopolskim Konkursie Kolaż-Asamblaż?, GSW BWA w Olkuszu 2016 Pierwsza nagroda za kolaż w konkursie organizowanym przez ?Creative Quarterly - The journal of art & design? #45, Nowy Jork 2016 Międzynarodowa Wystawa Art Kudos 2016 2013 Wystawa ?Aktualności? w Galerii Domu Artysty Plastyka (ZPAP), Warszawa 2012 Wystawa w DK Podgórze, Kraków - wystawa indywidualna 2012 Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, 2008 Wystawa Studentów Akademii Sztuk Pięknych, Gdańsk 2007 Trzecia nagroda w konkursie filmowym ?180 sekund wokół Krakowa?, Kraków 2007 Nagroda za animację ?A l?envers?, Nantes, Francja 2006, 2005, 2004 Końcoworoczna Wystawa Studentów Akademii Sztuk Pięknych, Galeria ?Schody?, Kraków 1997 Druga nagroda w konkursie plastycznym ?Lekkoatletyka królową sportu?, Kraków

Bogumiła Szufnara

Zapraszam do świata mojej wyobraźni, malarstwo jest czymś co kocham. Malowanie stało się moją pasją i pomysłem na życie. Preferuję malowanie farbami akrylowymi, tworzę obrazy realistyczne, rzadziej abstrakcyjne. Inspiracją do moich prac są krajobrazy, zwierzęta , ptaki, czyli czerpię artystyczną energię z otaczającego mnie świata. Sztuka jest dla mnie fascynującą przygodą, której zakończenie za każdym razem jest niespodzianką. Zapraszam do zapoznania się z moimi pracami.. Kocham to robić bo w życiu potrzebna jest jakaś pasja.

Bozena Chlopecka

Bożena Chłopecka-Krakowianka Malarstwo fascynowało mnie od zawsze. Dwanaście lat temu sięgnelam po pędzel i rozpoczełam swoją przygodę z kolorami. pomagali mi w tym;prof Auriga Bogdanowicz i prof Ryszard Makówka

Bożena Ronowska

Moją wielką pasją jest sztuka ludowa i jej design. Jestem publicystką i uznaną artystką ludową, stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zajmuję się wieloma dziedzinami sztuki, min. maluję, wyszywam, projektuję i hekluję. Moje prace wykonuję ręcznie.

by Akinom Akjos

Prawdziwie piękne jest to, co czyni człowieka lepszym..... Ale czasem potrzeba jakiegoś nowego drobiazgu, żeby poczuć się lepiej samemu z sobą. Zapraszam do odnalezienia swojego piękna w mojej małej galerii ;)