La Bransoletka

Witam w Zaczarowanym Świecie Hand Made ... przedmiotów pięknych, bajecznie kolorowych, energetycznych i wyjątkowych. Królują rzemienie, tkaniny, łańcuchy ,kamienie naturalne, ozdoby i zawieszki . Wszystkie przedmioty powstały z mojego zamysłu...są wykonane bardzo starannie z dbałością o każdy szczegół. Drobiazg cieszy oko a całość duszę raduje.....to myśl przewodnia mojej twórczości. Tworzę bo lubię, lubię bo kocham tworzyć....codziennie głowa pełna marzeń a marzenia pełne pomysłów....uśmiech na twarzy i radość w oczach to mnie kręci....nakręca całą moją małą egzystencję....więc szyję, przeplatam, nawlekam, zakręcam i jest czar, jest magia....jest życie...

Laura Węgłowska

Jestem absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych. Jestem osobą kreatywną próbującą odnaleźć się w różnych technikach rysunkowych i malarskich. Tematyka moich prac jest głównie animalistyczna oraz roślinna. Drobne formy rysunkowe znajdujące się w galerii mogą stanowić świetny prezent okolicznościowy. Zachęcam do zakupu.

Liza Billewicz

Świadoma fotografia niepozornych obiektów.

Łukasz Szostkiewicz

Łukasz Szostkiewicz (ur. 1988 r. Częstochowa). Jestem absolwentem Malarstwa na Wydziale Wychowania Artystycznego w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W 2011 roku ukończyłem studia I st. ? dyplom licencjacki z malarstwa sztalugowego w pracowni prof. Mariana Jarzemskiego, specjalizacja dodatkowa Litografia w pracowni prof. Krystyny Szwajkowskiej. W 2012 roku ukończone studia II st. ? dyplom magisterski z wyróżnieniem z Malarstwa sztalugowego w pracowni prof. Mariana Jarzemskiego oraz z Malarstwa w arch. i urbanistyce w pracowni prof. Jarosława Kweclicha. Obecnie jestem asystentem w Muzeum Historii Katowic, gdzie prowadzę autorskie warsztaty artystyczne łączące w sobie tak różne zagadnienia jak historia, ekologia, street art., kostiumologia, czy upcykling. W malarstwie podejmuję temat człowieka, postaci ludzkiej, ale nie w klasycznej formie, lecz przez ukazanie wnętrza człowieka. Deformacja mieszająca się z abstrakcją i wątkami surrealistycznymi to cechy, które charakteryzują moją twórczość. WAŻNIEJSZE WYSTAWY indywidualne: Lekkość bytu ? Centrum organizacji pozarządowych w Katowicach (2017) Artystyczne wizje ? Galeria MUFLON w Ustroniu (2016-2017) Lekkość bytów ? Miejska Biblioteka Publiczna w Siemianowicach Śl. (2016) Przedziwny ? Giszowieckie Centrum Kultury w Katowicach (2015) INDUSTRIADA 2014 i 2015 ? Muzeum Historii Katowic (Dział Etnologii Miasta) w Katowicach-Nikiszowcu Dokąd teraz? ? Seta i Galareta w Częstochowie (2013) Tempus fugit ? Memento mori ? DA Emaus w Częstochowie (2013) Discendi tempus ? Kawiarnia Słodko Gorzki w Częstochowie (2013) Łukasz Szostkiewicz i Jakub Świszczorowski ? Centrum Promocji Młodych w Częstochowie (2011) Melancholijna synteza człowieczeństwa ? DA Emaus w Częstochowie (2011) zbiorowe: Świat w obrazach 2016 ? Pałac Młodzieży w Katowicach (2016) Wystawy przedaukcyjne ? Pragaleria Dom Aukcyjny w Warszawie (2015?2017) KONFRONTACJE 2014 ? Regionalne Towarzystwo Sztuk Pięknych ? Konduktorownia w Częstochowie 23. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa PROMOCJE 2013 ? Galeria Sztuki w Legnicy (2013 9. Triennale Małych Form Malarskich ? Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu (2013) Ogrody 2013 ? BWA "Zamek Książ" w Wałbrzychu (2013) Silver Warhol ? Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie (2013) Litografia ? Centrum Promocji Młodych w Częstochowie (2012)