M&M Deka

Jesteśmy małżeństwem. Oboje tworzymy. Obracamy się głównie w obszarze malarstwa. Najczęściej malujemy na płótnie, choć niekiedy sięgamy po nieco inne środki czy techniki.

Maciej Chudy

Nazywam się Maciej Chudy. Jestem fotografem. Od czasu do czasu rysuje, maluje olejami i podróżuje po Indiach...

Maciej Jackowski

Rysuje tylko i wyłącznie z pasji i czystej niewymuszonej chęci. Po prostu, jeśli mi się nie chce, lub dany temat się nie podoba, to go nie rysuje. Robię to dla siebie, wartością dodaną i naprawdę cenną motywująca mnie jest to, kiedy jakaś praca osobie trzeciej się spodoba. Tematem moich prac, są przede wszystkim kobiety, i seks. Erotyka. Czasami portrety szeroko rozumiane. Narzędziami które mi towarzyszą, jest gama różnych ołówków oraz długopisy żelowe. Czasami kredka lub inne media - które można rozumieć jako odskocznię.

Madame Qukardka

Lubię robić na drutach. Odpręża mnie to. Mogę robić na drutach po ciemku, z zawiązanymi oczami. Czuję to w palcach. Mam tyle lat praktyki... W życiu jestem inżynierem chemikiem, na poważnym stanowisku. Madame Qukardka to moje drugie życie, incognito, na luzie... Robię szale i kominy, poncza i swetry, naszyjniki, korale , bransolety i kolczyki . Sprawia mi to radość, po prostu.

Magdalena Bycka

Jestem malarzem z zamiłowania. Na przestrzeni ostatniej dekady pracowałam z różnymi artystami wielu narodowości (Duńczycy, Pakistańczycy i Japończycy) i zdobyłam szerokie doświadczenie od strony warsztatowej. Wyznaję ideę dożywotniego samokształcenia i nieustannie śledzę i pochłaniam wszystko co nowe i warte uwagi w malarstwie. Z zawodu jestem psychologiem i orędowniczką inteligencji emocjonalnej oraz psychologii pozytywnej. Malarstwo jest moim jedynym domem. To w mojej pracowni odnajduje swoje ścieżki i swoje miejsca. Moje ekspresje są kumulacją wielu etnicznych podróży: porażającej urbanistyki Londynu, demoniczności nowozelandzkich Maorysów, szklanej pułapki Dubaju, wodnistych kwiatów chińskich galerii, wulkanu kolorów pakistańskiego folkloru, onieśmielających kształtów kenijskich kobiet i nader wszystko głęboko zakorzenionej miłość do polskiego lasu. Wszystkie te miejsca pozostawiły we mnie trwałe ślady. W mojej ofercie znajdziecie Państwo obfite warstwy farby oraz obrazy wylewane, abstrakcje wykonane delikatnym pociągnięciem pędzla, precyzyjne linoryty i prowokatywne kolaże. Brak dosłowności i wyraźnych granic są naturalną ekspresją mojego pojmowania rzeczywistości. Każdy obraz jest osobnym bytem próbującym uchwycić to, co nieuchwytne: ludzką podświadomość, pierwotne pasje, psychologię koloru i siłę symboli. Maluję z myślą o tym, by moje dzieła mogły zabrać moich odbiorców w dalekie podróże, te najpiękniejsze ze wszystkich, czyli kończące się tam, dokąd gna serce.

Magdalena Czajkowska

Artystka, malarka, dekoratorka wnętrz. Zajmuję się artystycznym malowaniem ścian i mebli, dekoracjami wnętrz. Duże znaczenie ma dla mnie kolor i jego oddziaływanie. Prowadzę warsztaty artystyczne i szkolenia. Z miłości do Skandynawii, z doświadczenia w dekoracji wnętrz, z sentymentu do staroci stworzyłam Szvedka design - skandynawski vintage. Jestem związana z organizacjami, których celem jest wspieranie kobiet w ich działalności twórczej, edukacyjnej i społeczno-zawodowej. Maluję. Moje malarstwo to przede wszystkim kobiety. Ulubiona technika to akryl na płycie, chętnie w dużych formatach. wybrane wystawy indywidualne : 2002 - "Moja przestrzeń" - Koszalin 2003 - "Dialog" - Koszalin 2007 - "namiętności" - Sopot 2008 - "gdyby Lichtenstein był kobietą..." - Sopot 2010 - "interpretacja dowolna" - Gdańsk, Sopot 2011 - "kobieta w kulturze" - UG Gdańsk 2012 - "pocałuj się..." - Sopot 2013 - "pocałuj się..." - Wrocław 2016 - "Były, są i będą" - Sopot wybrane wystawy zbiorowe: 2009 - "żegnaj laleczko" - Gdańsk 2011 - "szafa gdańska" - CSW Łaźnia Gdańsk 2011 - "I co się dziwisz?" - Gdańsk IKM 2012 - O'less festiwal - Warszawa 2013 - O'less festiwal - Gdańsk

Magdalena Gajowniczek

W mojej duszy gra współczesność. Jestem młodą kobietą, która tworząc idzie z duchem czasu. Moje prace są przejrzyste , nowoczesne i minimalistyczne. Doskonale pasują do nowocześnie urządzonych pomieszczeń, nadając im wyrazistości, charakteru.. Gorąco polecam każdemu , kto ceni oryginalność i niepowtarzalność.

Magdalena MacNiallais

Jestem atrystka mieszkajaca w Slowenii. Tutaj tworze i wystawiam swoje obrazy w galerii w Breg kolo Majsperku. Przynaleze rowniiez do tutejszego klubu artystow. Moje obrazy odzwierciedlaja moje emocje ktore staram sie przekazac za pomoca kolorow. Pracuje w technice akrylowej lub mieszanej. Moje obrazy byly wystawiane w Luxemburgu, Holandii, Szwajcarii i Niemczech gdzie mieszkalam i tworzylam. Zapraszam do mojej galerii :)

Magdalena Walulik

Malarstwo to moja pasja, której poświęcam każdą wolną chwilę. Posługuję się tradycyjnymi technikami - olejną i akrylową, ale wypracowałam sobie także własną technikę mieszaną, która nadaje obrazom koloru i głębi. Lubię malować pędzlem ale również szpachelką malarską, na podobraziach płóciennych i płytach hdf. Maluję od ok. dziesięciu lat. Od około trzech lat wystawiam obrazy olejne na sprzedaż. Przedtem wiele lat pracowałam jako tłumaczka i copywriter w korporacji, ale na szczęście już nie muszę. Przez wiele lat malowałam różne motywy, wielu obecnie już nie maluję. Dziś koncentruję się na postaciach kobiet, zwierząt, martwej naturze. Inspirują mnie ludzie, życie codzienne, wielcy mistrzowie malarstwa. Kocham żywe, czyste kolory.

Magdalena Weber

Pierwszy obraz olejny namalowałam mając 3 latka...mam go do dzisiaj. W 2001roku ukończyłam studia na ASP w Krakowie na wydziale malarstwa w pracowni prof. Adama Brinckena. Zajmowałam się również tkaniną artystyczną, projektowaniem wnętrz, jubilerstwem artystycznym oraz fotografią aktu. To właśnie kobieca figura jest motywem przewodnim przez cały czas mojej twórczości i jej poświęcam całą uwagę, chociaż......czasem dla rozrywki maluję .... flamingi.

Magdalena Zajączkowska

splot kolorów przeplot światła splot faktury przeplot kompozycji splot rytmów przeplot podziałów splot zmian przeplot technik splot tkanin przeplot dzianin Tworzę unikatowy splot i przeplot form użytkowych. Serdecznie zapraszam!

magosza

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do moich słonych - ale tylko w smaku - aniołów, diabełków i takich tam różności...

Maja Gajewska

Maja Gajewska - absolwentka wrocławskiej ASP (2001-2006), obroniła tytuł magistra na wydziale Grafiki (2006). Artystka tworzy w obrębie malarstwa olejnego, grafiki i rysunku. Jej malarstwo cechuje poszukiwanie nowych form, linii i plam barwnych. Odrzuca figuratywność na rzecz wewnętrznej konstrukcji i ekspresji. Obrazy olejne powstają ze zderzenia kolorów, kształtów i linii. Duże znaczenie ma również sama struktura i gęstość farby. W przypadku grafik, widoczne jest minimalistyczne podejście do formy i koloru. Większość prac przedstawia relacje międzyludzkie w oszczędnym i nieco enigmatycznym stylu. W wielu z nich możemy odnaleźć inspiracje kształtami zaobserwowanymi w naturze. Unikalna kreska w grafikach została dostrzeżona przez pracownie architektoniczne oraz projektantów wnętrz. Artystka współpracuje z galeriami sztuki oraz portalami artystycznymi. Jej prace pojawiają się także przy okazji wielu wydarzeń kulturalnych, jak targi sztuki (?Formy? w ramach Łódź Design Festival, przegląd sztuki RDF we Wrocławiu), czy wystawy indywidualne. Podejmuje współpracę z projektantami wnętrz i pracowniami architektonicznymi. WAŻNIEJSZE WYSTAWY I WYDARZENIA: 2018 - wystawa zbiorowa - OFF Piotrkowska - Łódź 2017 - wystawa indywidualna - Kino Nowe Horyzonty - Wrocław 2016 - Targi Graficzne - FORMY w ramach Łódź Design Festival - Łódź 2015 - wystawa indywidualna - Galeria Hand Made Po Polsku - Wrocław 2015 - przegląd sztuki - RĘKI DZIEŁA FEST - Wrocław 2008 - IV edycja festiwalu sztuk audiowizualnych Depresja Festiwal - Ciechocinek 2008 - wizualizacje koncertowe - Browar Mieszczański w ramach Wrocławia Podwodnego - Wrocław 2005 - wyróżnienie w konkursie ONE MINUTE FILM &VIDEO FESTIVAL - Aarau, Szwajcaria 2005 - wizualizacje koncertowe - Bezsenność - Wrocław 2004 - indywidualna wystawa fotograficzna - Szewska Pub - Wrocław 2004 - wizualizacje koncertowe - dziedziniec BWA - Wrocław PUBLIKACJE: Cztery Kąty 2017/07 - "Nowa droga życia? ELLE Decoration - 2/2017 - "Po Drodze ze Sztuką? ELLE Decoration - "Wnętrze tygodnia? Cztery Kąty 2017/04 - "Z miłości do gór? Własny Dom 2017/01 z konceptem - artykuł "Piękno w domu? Homebook Design 2015 - NA NO WO Architekci M jak Mieszkanie 12(191) 2015 - "Spełnienie marzeń? SIMPLICITE.PL - "Gdzie kupić czarno-białe obrazy, plakaty, grafiki?"

MajaArt

Jestem studentką malarstwa.Prócz mojej pasji tworzenia obrazów zajmuję się także malowaniem na tkaninie i ceramice.

Malgorzata Olejniczak

Jestem artystka i pasjonatka kultury japońskiej. Od 2001 roku studiowałam sztukę sumi-e w pracowniach trzech mistrzów tokijskich. Od 2012 tę sztukę japońską praktykuje pod okiem jednego z najwybitniejszych mistrzów malarstwa tuszem w Japonii, Tohuna Kobayashiego. Posiadam dyplom nauczyciela sumi-e przekazany przez Stowarzyszenie Sumi-e w Japonii. Prowadze co miesięczne warsztaty, zarówno w kraju (w Warszawie, w Krakowie w Muzeum Sztuki i Techniki Manggha), jak i za granicą (w Ek?-Haus w Düsseldorfie i okazyjnie w nowojorskiej Galerii Noho M55, której jest członkiem). Jestem laureatką wielu prestiżowych nagród artystycznych, m.in. w Japonii: międzynarodowej nagrody w dziedzinie japońskiej sztuki, kaligrafii i malarstwa (2017) oraz nagrody specjalnej za prace pokazane w Tokyo Metropolitan Art Museum i The National Art Center w Tokio (obie przyznane w 2016 roku). W styczniu 2020 otrzymałam nagrodę specjalna Ministra Spraw Zagranicznych Japonii za działalność promujaca kulturę i sztukę japońska na świecie. Moje prace malowane tuszem sa pokazywane w wielu krajach m.in. w Japonii, Szwajcarii, Polsce, Stanach Zjednoczonych czy w Wielkiej Brytanii. Na stałe mieszkam w Zurychu. Malarstwo japonskie tuszem wymaga wiele dyscypliny, wyobrazni i spokoju. Wyrazanie barwnego swiata minimalnymi srodkami jest duzym wyzwaniem. Im mniej tym lepiej, jednakze minimalizm domaga sie jak najwiekszej ekspresji, ktora osiaga sie mozolnymi cwiczeniami i wytrwaloscia.

malwa

M A L O W A N I E .... WBREW TEMU, CO NIEKTÓRZY MÓWIĄ, ZE TO SZTUKA ZANIKAJĄCA I WYPARTA PRZEZ WSZYSTKO CO DAJE NAM DZISIEJSZA TECHNIKA, WBREW OPINIOM POKOLENIA KOMPUTEROWCÓW I LUDZI ZBYT ZAJĘTYCH ROBIENIEM KARIERY BY DOSTRZEGAĆ SZTUKĘ KTÓRA NAS OTACZA I JEST DNIEM CODZIENNYM, WBREW TEMU..........JA PO PROSTU MALUJE.........

Małgorzata Gazduła

Nie jestem wykształconą artystką, ale maluję obrazy bo to kocham. Malarstwo to moje życie, to moja odskocznia, to spełnienie. Byłam absolwentką Szczecińskiej architektury, ze względów osobistych studiów jednak nie ukończyłam. Ze sztalugą, farbami, pędzlami czy ołówkiem rozstać się jednak nie mogę :) Na płótno przenoszę to co delikatne, piękne, niewinne. Najczęściej na moich płótnach przedstawiam kobiety, dzieci, zwierzęta. Sprzedaż z małym sukcesem prowadzę na także w międzynarodowej galerii Touchofart.

Małgorzata Kossakowska

Ukończyłam PWSZ o kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Zajmuję się fotografią artystyczną, grafiką komputerową, dużo czasu poświęcam malarstwu. W 2017 r. moja praca graficzna zakwalifikowała się na prestiżowe Międzynarodowe Biennale Grafiki w Guanlan w Chinach.

Małgorzata Małkiewicz

Przede wszystkim maluję. I choć lubię próbować różnych technik plastycznych /monotypia, rysunek, fotografia/, to jednak malarstwo jest dla mnie megatechniką . Pracuję głównie olejem lub akrylem na płótnie. W wielu pracach wykorzystuję faktury organiczne. Moje obrazki są emocjonalne i ekspresyjne, są zgodne z moim temperamentem twórczym i rozumieniem roli malarstwa jako formy sztuki indywidualistycznej, przeciwstawiającej się wiernemu odzwierciedlaniu otaczającego świata. Prace te, to przede wszystkim pejzaże wewnętrzne, niespokojne, subiektywistyczne, otwierające różne możliwości interpretacji. Ale inspiracją dla mnie bywa też człowiek, natura /może nie całkiem/ martwa, najbliższe otoczenie. Z wykształcenia jestem socjologiem i arteterapeutą. Maluję od zawsze /choć bywały długie przerwy/. Prezentowałam prace na wystawach zbiorowych i indywidualnych we Wrocławiu, Środzie Śląskiej, Warszawie, Głogowie, Sławkowie i Olkuszu.

Małgorzata Pietrzak

Malowanie jest dla mnie podróżą, która daje mi radość istnienia i tą radością zmaterializowaną w moich pracach chcę dzielić się ze światem. Celem nadrzędnym jest dla mnie kreatywność w każdym podejmowanym malarskim działaniu, poznawanie poprzez poszukiwanie, sięganie po ekspresyjne interpretacje rzeczywistości. Innym razem wchodzę w narrację obejmującą obszar delikatnej romantyczności, magii i zmysłowości kobiecego świata. Moje myśli nieuchwytne zapisuję w pejzażach nienazwanych, poprzez dynamikę światła, uderzeń pędzla, impasty nakładanych farb na płótno. Moje prace są pełne emocji, temperamentu, radości smakowania życia a czasem wyciszenie i zadumy. Należę do Grupy Plastycznej "Relacje" w Sosnowcu prowadzonej przez artystę plastyka Czesława Gałużnego. Maluję olejami i akrylami na płótnie. Brałam udział w kilkunastu Wystawach zbiorowych w Sosnowcu, Sławkowie, Chrzanowie i Jaworznie. Moja Wystawa indywidualna pt. "Metamorfozy" odbyła się w październiku 2019 w Galerii Muza w Sosnowcu.