Waldemar Pasiński

Odkąd sięgnę pamięcią sztuka była treścią mego życia: rzeźbiłem w drewnie, malowałem. Pilnie studiowałem dzieła mistrzów. Bliski był mi wdzięk marmurów Praksytelesa, majestat faraonów ciosany w piaskowcu, zgiełk postaci na gotyckich portalach. Podziwiałem zadumę nagich dziewcząt Lehmbrucka, dziurawe piękno sylwet Henry Moore’a, swobodę kształtowania bryły u Arpa, Archipienki i Brancusiego. Starałem się przyswoić cierpliwą skrupulatność pędzla van Eycka oraz Niderlandów piętnastego stulecia. Szukałem subtelności w Madonnach Leonarda, a zadumy w mrocznych płótnach Rembrandta. Fantazjowałem w ludowym piekle mistrza Hieronymusa i w tragicznym szyderstwie Goyi. Wiek dwudziesty w sztuce przemawiał do mnie poprzez tajemniczość sennych miasteczek Giorgia de Chirico, tłumną radość barw i kształtów na obrazach Miró, pejzaże pustki Yves’a Tanguy. Podziwiałem też giętką zmysłowość kobiet Klimta, zamyślenie u kobiet Paula Delvaux oraz bujną cielesność kobiet Tamary Łempickiej. Nade wszystko jednak fascynowałem się równowagą jasnych kompozycji Mondriana i w niej szukałem inspiracji dla siebie. Z czasem osiągnąłem biegłość, która doprowadziła mnie nawet do wykonania ołtarza w drewnie oraz do śmiałego łączenia rzeźb z malunkami na desce. Od kilku lat dodatkowo zajmuję się grafiką. I właśnie grafiką pragnę dzielić się z miłośnikami sztuki.

WANO

Odkąd pamiętam praca z gliną niezmiernie mnie pociągała - tajemnica jak z ziemi i ognia powstają różne cuda miała w sobie nieodpartą magię - co zaowocowało rozpoczęciem nauki w tym kierunku. Wszystkie moje prace lepię z glin szamotowych i kamionkowych oraz z porcelany, wykorzystuję w nich szeroką gamę szkliw , w tym tworzone według własnych receptur.

Witold Kubicha

1987 - opuściłem mury ASP w Krakowie. 1999 - zauważyłem że jestem bardziej rysownikiem niż malarzem, projektantem bywam, a zdjęcia robię niemal co dnia. 2012 - przeniosłem się z hałaśliwego Krakowa do spokojnego Nowego Sącza. Jest rok 2020, a ja codziennie znajduję przyjemność w twórczości. Zapraszam do tworzonego przeze mnie świata. Witold Kubicha --------------------------------------- Używam wielu stylów i technik artystycznych i poszukuję wciąż nowych - pociąga mnie eksperyment. ---------------------------------------

Witold Zieliński

Zajmuję się dekoracyjnym malarstwem ściennym oraz sztalugowym. Posługuję się wieloma technikami, jednakże dominującym środkiem wyrazu w mojej twórczości jest akwarela, akryl oraz pastel.

Włodek Rybacki

Zajmuję się malarstwem, rysunkiem lawowanym w tuszu, akwarela, grafiką dekoracyjną. Od roku 1989 jestem członkiem NSP Gdańsk, prowadzącym samodzielną pracownię plastyczną w Gdańsku.

Włodzimierz Draczyński

Włodzimierz Draczyński - artysta z Ukrainy o polskich korzeniach. Tworzy w stylach: symbolizm, abstrakcjonizm, impresjonizm. W ciągu lat pracy wynalazł własną oryginalną technikę i rozpoznawalny styl.

wojciech arp

Malarz

wojtek

Stare płyty winylowe (bo muzyka), stare dokumenty (bo historia), stare przedmioty (bo pamiątki)...

Wyplatanki

Wyplatanki - to połączenie kreatywności z ideą recyklingu. Od kilku lat zajmuję się wyplataniem z gazet - przez co nikomu niepotrzebną makulaturę zamieniam w niebanalne dodatki do domu. Tworzę również biżuterię frywolitkową - lekką i zwiewną - idealną do wieczorowej kreacji jak i na co dzień. Wszystkie moje prace są przemyślane i starannie wykonane. Zachęcam do oglądania i kupowania!!! Przy zakupie więcej niż jednego przedmiotu - dodaję niespodziankę - gratis :)