bezpieczeństwo i poufność danych

POLITYKA PRYWATNOSCI I BEZPIECZEŃSTWO DANYCH OSOBOWYCH

 

1. Bezpieczeństwo i poufność danych

 

1.1  Administratorem zbiorów danych osobowych (Kupujących i Sprzedających) jest

Haloart  Beata Grotyńska-Kurek

ul. Siostry Zimmer 10
30-441 Kraków
NIP: 944-110-51-70 , REGON: 121453854
zarejestrowany i widoczny w ewidencji CEDIG pod adresem:
https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/ceidg.public.ui/SearchDetails.aspx?Id=176402a6-6307-4c91-a8da-fc11040869f2

konto bankowe: 31 2490 0005 0000 4500 6050 1630  Alior Bank

Kontakt ; biuro@haloart.pl tel. 12 262 05 38 lub 607 460 209

 

1.2.  Baza danych osobowych została zgłoszona do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych pod numerem KR 00126572

 

1.3.  Dane osobowe Klientów i osób korzystających ze Sklepu przetwarzane są przez Administratora w celu prowadzenia sklepu, a w szczególności:

a/ obsługi procesu rejestracji tj. czynności polegającej na założeniu przez klienta Konta Kupującego i logowania do tego konta

b/ obsługi zamówień

c/ obsługi zwrotów (odstapienia od umowy kupna) i reklamacji

d/ przesyłania  biuletynu (newsletter)  na wskazany przez klienta adres poczty elektronicznej

 

1.4.   Podanie danych osobowych, a także zgoda na ich przetwarzanie nie jest obowiązkowe (jest dobrowolne), ale jest konieczne do świadczenia przez Serwis ww. usług.

 

1.5.  Dane są przetwarzane z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa, które określono w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych oraz w wydanych na jej podstawie przepisach wykonawczych. Klient ma prawo swobodnego dostępu (wglądu) do swoich danych osobowych, prawo ich poprawiania, a także prawo żądania zaprzestania ich przetwarzania i ich usunięcia z bazy danych

 

1.6.  Każdy potencjalny Kupujący ma możliwość obejrzenia asortymentu proponowanego przez Serwis bez rejestracji w systemie - na tym etapie nie są pobierane żadne dane osobowe.

 

1.7.  Podczas składania zamówienia Kupujący zostanie poproszony o podanie następujących danych: imię, nazwisko, telefon, e-mail, adres dostawy, wybór kosztów wysyłki oraz informacji dotyczących formy płatności. Wszystkie powyższe elementy są niezbędne do przeprowadzenia transakcji zakupu.

 

1.8.  W przypadku wyrażenia chęci otrzymywania newslettera adres e-mail zostanie umieszczony w bazie Serwisu. Klient w każdej chwili może zrezygnować z subskrypcji newslettera.

 

1.9.  W sytuacji naruszenia Regulaminu zamieszczonego na naszej stronie, złamania prawa, lub gdy zaistnieje taka konieczność określona przepisem prawnym, Serwis może udostępnić dane organom wymiaru sprawiedliwości. Sklep może je także udostępnić w wypadku kontroli Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych.

 

1.10. Administrator  Sklepu kontaktuje się z Klientami telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Tą drogą są też przekazywane Klientom wszystkie ważne informacje.

 

 

2. Bezpieczeństwo transakcji

 

Gwarantujemy bezpieczeństwo zawieranych transakcji. Płacąc za zamówienie, nie przelewasz pieniędzy bezpośrednio na konto Sprzedającego. W każdej transakcji pośredniczy Haloart i wypłaca należność Sprzedającym tylko w przypadku gdy zrealizują wszystkie opłacone zamówienia. Monitorujemy realizację zamówień. Jeżeli Sprzedający nie wywiązuje się odpowiednio ze swoich zobowiązań, to rezygnujemy ze współpracy z nim.

W trosce o bezpieczeństwo klientów, obsługę płatności internetowych prowadzi firma PayU , która posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu tych usług. Do obsługi transakcji wykorzystywane są najnowsze metody szyfrowania danych. Transmisja danych na stronach serwisów współpracujących z PayU odbywa się za pośrednictwem protokołu SSL EV (Extended Validation Secure Sockets Layer), który zapewnia najwyższy standard uwierzytelniania tożsamości.
Haloart nie ma wglądu w szczegóły transakcji ani w dane kart płatniczych. Więcej informacji dotyczących bezpieczeństwa płatności znajdziesz na stronie   https://www.payu.pl/

 

 

3.  Serwis haloart.pl używa protokołu SSL dla zabezpieczenia przesyłanych informacji

SSL jest protokołem sieciowym używanym do bezpiecznych połączeń internetowych. Normalnie strony z serwerów oraz formularze do serwera są przesyłane przez sieć otwartym tekstem, który stosunkowo łatwo mozna przechwycić (szczególnie w sieci lokalnej). Jeśli serwer używa protokołu SSL do komunikacji z przeglądarką, wówczas informacja w obie strony (między serwerem www i przeglądarką) jest przesyłana przez sieć w sposób zaszyfrowany. W oknie przeglądarki wpisując adres naszej strony  www.haloart.pl widzisz znak kłódki i napis " bezpieczna"