Opis pracy:

 

Szal - wełna (70%) z dodatkiem naturalnego jedwabiu (30%). Ozdobiłam go techniką eko-druku. Jest to druk ekologiczny, w którym wykorzystuje się naturalne barwniki zawarte w roślinach - liściach, kwiatach, korze itp. Odpowiednia obróbka sprawia, że barwniki wnikają w tkaninę i pozostawiają na niej rysunek. Proces ten jest długotrwały (może trwać kilka dni), zawsze niepowtarzalny i efekt końcowy można przewidzieć w niewielkim stopniu.
Tkanina szala jest lejąca i sprężysta zarazem, ma widoczny ukośny splot, jedna strona ma widoczny połysk. Zabarwiłam ją m.in. liśćmi sumaka, klonu i eukaliptusa. Ze względu na to, że strony materiału wyraźnie się różnią, także inaczej przyjęły barwniki - z jednej strony rysunek jest wyraźny z przewagą ciemniejszych kolorów, z drugiej rysunek jest bardziej miękki, odcienie druku idą w kierunku żółto-zielonym.
W rzeczywistości kolory mogą się różnić w zależności od ustawień monitora/tabletu/telefonu.

Wielkość: 62 x 160 cm

Szal jest wykończony prostym obrzuceniem brzegów bez podwijania.

Uwaga: Zaleca się pranie ręczne w ciepłej wodzie, z użyciem mydła i odrobiny octu. Nie suszyć na słońcu, gdyż spowoduje to wyblaknięcie koloru. Nie chlorować, nie prać w pralce, nie czyścić chemicznie. Prasować jak delikatną tkaninę jedwabną.

 

Przydatne linki:

 

Dostawa i płatność

Zwroty i reklamacje

Regulamin zakupów

Bezpieczeństwo zakupów

Opinie klientów o produktach sprzedającego Moje MW