Magdalena Zajączkowska

splot kolorów przeplot światła splot faktury przeplot kompozycji splot rytmów przeplot podziałów splot zmian przeplot technik splot tkanin przeplot dzianin Tworzę unikatowy splot i przeplot form użytkowych. Serdecznie zapraszam!

magosza

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do moich słonych - ale tylko w smaku - aniołów, diabełków i takich tam różności...

Maja Gajewska

Maja Gajewska - absolwentka wrocławskiej ASP (2001-2006), obroniła tytuł magistra na wydziale Grafiki (2006). Artystka tworzy w obrębie malarstwa olejnego, grafiki i rysunku. Jej malarstwo cechuje poszukiwanie nowych form, linii i plam barwnych. Odrzuca figuratywność na rzecz wewnętrznej konstrukcji i ekspresji. Obrazy olejne powstają ze zderzenia kolorów, kształtów i linii. Duże znaczenie ma również sama struktura i gęstość farby. W przypadku grafik, widoczne jest minimalistyczne podejście do formy i koloru. Większość prac przedstawia relacje międzyludzkie w oszczędnym i nieco enigmatycznym stylu. W wielu z nich możemy odnaleźć inspiracje kształtami zaobserwowanymi w naturze. Unikalna kreska w grafikach została dostrzeżona przez pracownie architektoniczne oraz projektantów wnętrz. Artystka współpracuje z galeriami sztuki oraz portalami artystycznymi. Jej prace pojawiają się także przy okazji wielu wydarzeń kulturalnych, jak targi sztuki (?Formy? w ramach Łódź Design Festival, przegląd sztuki RDF we Wrocławiu), czy wystawy indywidualne. Podejmuje współpracę z projektantami wnętrz i pracowniami architektonicznymi. WAŻNIEJSZE WYSTAWY I WYDARZENIA: 2018 - wystawa zbiorowa - OFF Piotrkowska - Łódź 2017 - wystawa indywidualna - Kino Nowe Horyzonty - Wrocław 2016 - Targi Graficzne - FORMY w ramach Łódź Design Festival - Łódź 2015 - wystawa indywidualna - Galeria Hand Made Po Polsku - Wrocław 2015 - przegląd sztuki - RĘKI DZIEŁA FEST - Wrocław 2008 - IV edycja festiwalu sztuk audiowizualnych Depresja Festiwal - Ciechocinek 2008 - wizualizacje koncertowe - Browar Mieszczański w ramach Wrocławia Podwodnego - Wrocław 2005 - wyróżnienie w konkursie ONE MINUTE FILM &VIDEO FESTIVAL - Aarau, Szwajcaria 2005 - wizualizacje koncertowe - Bezsenność - Wrocław 2004 - indywidualna wystawa fotograficzna - Szewska Pub - Wrocław 2004 - wizualizacje koncertowe - dziedziniec BWA - Wrocław PUBLIKACJE: Cztery Kąty 2017/07 - "Nowa droga życia? ELLE Decoration - 2/2017 - "Po Drodze ze Sztuką? ELLE Decoration - "Wnętrze tygodnia? Cztery Kąty 2017/04 - "Z miłości do gór? Własny Dom 2017/01 z konceptem - artykuł "Piękno w domu? Homebook Design 2015 - NA NO WO Architekci M jak Mieszkanie 12(191) 2015 - "Spełnienie marzeń? SIMPLICITE.PL - "Gdzie kupić czarno-białe obrazy, plakaty, grafiki?"

MajaArt

Jestem studentką malarstwa.Prócz mojej pasji tworzenia obrazów zajmuję się także malowaniem na tkaninie i ceramice.

Malgorzata Olejniczak

Jestem artystka i pasjonatka kultury japońskiej. Od 2001 roku studiowałam sztukę sumi-e w pracowniach trzech mistrzów tokijskich. Od 2012 tę sztukę japońską praktykuje pod okiem jednego z najwybitniejszych mistrzów malarstwa tuszem w Japonii, Tohuna Kobayashiego. Posiadam dyplom nauczyciela sumi-e przekazany przez Stowarzyszenie Sumi-e w Japonii. Prowadze co miesięczne warsztaty, zarówno w kraju (w Warszawie, w Krakowie w Muzeum Sztuki i Techniki Manggha), jak i za granicą (w Ek?-Haus w Düsseldorfie i okazyjnie w nowojorskiej Galerii Noho M55, której jest członkiem). Jestem laureatką wielu prestiżowych nagród artystycznych, m.in. w Japonii: międzynarodowej nagrody w dziedzinie japońskiej sztuki, kaligrafii i malarstwa (2017) oraz nagrody specjalnej za prace pokazane w Tokyo Metropolitan Art Museum i The National Art Center w Tokio (obie przyznane w 2016 roku). W styczniu 2020 otrzymałam nagrodę specjalna Ministra Spraw Zagranicznych Japonii za działalność promujaca kulturę i sztukę japońska na świecie. Moje prace malowane tuszem sa pokazywane w wielu krajach m.in. w Japonii, Szwajcarii, Polsce, Stanach Zjednoczonych czy w Wielkiej Brytanii. Na stałe mieszkam w Zurychu. Malarstwo japonskie tuszem wymaga wiele dyscypliny, wyobrazni i spokoju. Wyrazanie barwnego swiata minimalnymi srodkami jest duzym wyzwaniem. Im mniej tym lepiej, jednakze minimalizm domaga sie jak najwiekszej ekspresji, ktora osiaga sie mozolnymi cwiczeniami i wytrwaloscia.

malwa

M A L O W A N I E .... WBREW TEMU, CO NIEKTÓRZY MÓWIĄ, ZE TO SZTUKA ZANIKAJĄCA I WYPARTA PRZEZ WSZYSTKO CO DAJE NAM DZISIEJSZA TECHNIKA, WBREW OPINIOM POKOLENIA KOMPUTEROWCÓW I LUDZI ZBYT ZAJĘTYCH ROBIENIEM KARIERY BY DOSTRZEGAĆ SZTUKĘ KTÓRA NAS OTACZA I JEST DNIEM CODZIENNYM, WBREW TEMU..........JA PO PROSTU MALUJE.........

Małgorzata Gazduła

Nie jestem wykształconą artystką, ale maluję obrazy bo to kocham. Malarstwo to moje życie, to moja odskocznia, to spełnienie. Byłam absolwentką Szczecińskiej architektury, ze względów osobistych studiów jednak nie ukończyłam. Ze sztalugą, farbami, pędzlami czy ołówkiem rozstać się jednak nie mogę :) Na płótno przenoszę to co delikatne, piękne, niewinne. Najczęściej na moich płótnach przedstawiam kobiety, dzieci, zwierzęta. Sprzedaż z małym sukcesem prowadzę na także w międzynarodowej galerii Touchofart.

Małgorzata Kossakowska

Ukończyłam PWSZ o kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Zajmuję się fotografią artystyczną, grafiką komputerową, dużo czasu poświęcam malarstwu. W 2017 r. moja praca graficzna zakwalifikowała się na prestiżowe Międzynarodowe Biennale Grafiki w Guanlan w Chinach.

Małgorzata Małkiewicz

Przede wszystkim maluję. I choć lubię próbować różnych technik plastycznych /monotypia, rysunek, fotografia/, to jednak malarstwo jest dla mnie megatechniką . Pracuję głównie olejem lub akrylem na płótnie. W wielu pracach wykorzystuję faktury organiczne. Moje obrazki są emocjonalne i ekspresyjne, są zgodne z moim temperamentem twórczym i rozumieniem roli malarstwa jako formy sztuki indywidualistycznej, przeciwstawiającej się wiernemu odzwierciedlaniu otaczającego świata. Prace te, to przede wszystkim pejzaże wewnętrzne, niespokojne, subiektywistyczne, otwierające różne możliwości interpretacji. Ale inspiracją dla mnie bywa też człowiek, natura /może nie całkiem/ martwa, najbliższe otoczenie. Z wykształcenia jestem socjologiem i arteterapeutą. Maluję od zawsze /choć bywały długie przerwy/. Prezentowałam prace na wystawach zbiorowych i indywidualnych we Wrocławiu, Środzie Śląskiej, Warszawie, Głogowie, Sławkowie i Olkuszu.

Małgorzata Pietrzak

Malowanie jest dla mnie podróżą, która daje mi radość istnienia i tą radością zmaterializowaną w moich pracach chcę dzielić się ze światem. Celem nadrzędnym jest dla mnie kreatywność w każdym podejmowanym malarskim działaniu, poznawanie poprzez poszukiwanie, sięganie po ekspresyjne interpretacje rzeczywistości. Innym razem wchodzę w narrację obejmującą obszar delikatnej romantyczności, magii i zmysłowości kobiecego świata. Moje myśli nieuchwytne zapisuję w pejzażach nienazwanych, poprzez dynamikę światła, uderzeń pędzla, impasty nakładanych farb na płótno. Moje prace są pełne emocji, temperamentu, radości smakowania życia a czasem wyciszenie i zadumy. Należę do Grupy Plastycznej "Relacje" w Sosnowcu prowadzonej przez artystę plastyka Czesława Gałużnego. Maluję olejami i akrylami na płótnie. Brałam udział w kilkunastu Wystawach zbiorowych w Sosnowcu, Sławkowie, Chrzanowie i Jaworznie. Moja Wystawa indywidualna pt. "Metamorfozy" odbyła się w październiku 2019 w Galerii Muza w Sosnowcu.

Maria Janiszewska

Maria Janiszewska Jestem absolwentką Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Śląskim, na kierunku grafika. Uzyskałam również Licencjat na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, na kierunku Architektura Wnętrz. Ukończyłam również Liceum Plastyczne, specjalizacja grafika. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką artystyczną i grafiką projektową. Wybrane wystawy: Wystawa pokonkursowa: Międzynarodowe Triennale Rysunku w Katowicach 2014. Wystawa grafiki warsztatowej w Dzielnicowym Domu Kultury w Piekarach Śląskich w 2013. Wystawa rysunku, malarstwa i grafiki warsztatowej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie w 2011. Wystawa malarstwa, rysunku i grafiki w Pałacu Młodzieży w Katowicach w 2008. Udział w licznych konkursach i plenerach. 2007 udział w warsztatach fotograficznych oraz udział w wystawie "Śląskie portfolio. Ścieżki i drogi Kazimierza Kutza" zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

Maria Sularz

Obraz jest dla mnie paletą barw, na której łączę kolory nie zaniedbując rysunku. Lubię robić to, co robię i cieszę się, jeśli mogę tym sprawić radość innym. Pragnę, by moje prace budziły u odbiorców pozytywne uczucia. Wierzę, że jeśli ktoś choć trochę zagłębi się w moich obrazach, znajdzie tam zwierciadło, w którym będzie mógł się przejrzeć, a jeśli nie, to po prostu obejrzy obraz... Jestem członkiem Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej.

Maria Twardoch

Abstrakcja i realizm , malarstwo i rysunek to moje pasje . Ukończyłam PLSP w Bielsku-Białej Zapraszam serdecznie

Maria Woithofer

Obrazy maluje od paru lat i chociaz nie ukonczylam szkoly plastycznej/z zawodu jestem inzynierem/-to moge nazwac siebie artysta amatorem. Maluje farbami olejnymi na plotnie bawelnianym. Tematyka moichobrazow jest roznorodna,od realistycznych po abstrakcje,z przewaga wschodow i zachodow slonca.W wiekszoscimoje malarstwo zwiazane jest z wyspa Santorini w Grecji,ale nie tylko, Mimo iz maluje farbami olejnymi to czasami moje prace nie sa typowe i mysle ze odbiegaja od pewnych schematow,gdyz wykorzystuje w nich naturalne kamienie,lawe,piasek z czarnej plazy,i muszelki/pochodzace z wyspy Santorini w Grecji/. Przewaznie obrazy moje sa wyraziste i charakteryzyja sie nasycona ostra barwa 2013-pazdziernik ,udzial w konkursie plastycznym "Las i czlowiek" oraz w wernisazu pokonkursowym w Zlotowskim Spichlerzu za obraz Czajka 2014-marzec,udzial w XX Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im.Ignacego Bienka oraz w wernisażu pokonkursowym w Bielsku Bialej. 2014-czerwiec,udzial w wernisażu z kolka malarskiego w Domu Kultury w Izabelinie w Warszawie 2015-styczen,V miejsce w 4th Annual "Seasons"online art. competition za obraz Violet Tulip 2015 - udział w wystawie pokonkursowej XXI Narodowego Konkursu Malarstwa Nieprofesjonalnego im.Ignacego Bienka 2016 - V miejsce w XXII Narodowym Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im.Ignacego Bienka za obraz Cody 2017 - Special Merit Category in "Animals" Art. Competitions z Ligth Space & Time online Art. Gallery za obraz Hercules

Mariia Drozdova

Drozdova Mariia sztuka Art Monumental painting artist, photographer, performer. I work in such techniques as painting, drawing, performance, photography, collage, installation, digital art, photomontage. My works are in private collections in Ukraine, Poland, the United States of America, England, Ireland. Professional qualification: 2003-2007 Kharkov Art College; specialty - fine and decorative art; qualification - easel painting. Graduated with honors. 2007 - 2013 Kharkov State Academy of Design and Art. Branch of - fine art. Faculty of - monumental painting. Specialty-artist of monumental painting, teacher and specialist. Graduated with honors. 2009-2011 free listener on courses of painting, drawing and composition in the studio Vitaly Lenchin. 2015- Scholarship Program GAUDE POLONIA. Curator, Professor Janusz Baldyga. Rezedent at the University Arts in Poznan. Poland. 2015- listener at lectures of professor Marcin Berdyszak. Scholarship Program GAUDE POLONIA. Rezedent at the University Arts in Poznan. Poland. 2016- Studied 2d graphics 2017- School performance - Sandra Johnston and Alastair MacLennan, the program - "Searching for ways". Lviv, Ukraine Exhibitions: 2018 - Galeria Sztuki STALOWA, Warsaw, Poland, Auction XXXIII and pre-competition exhibition of contemporary art 2018 ? New wave exhibition (New wave fast ?3). Lviv, Ukraine 2017- Center for Media Communications and Visual Research. Kharkiv National University. V.N. The Karazin. International BarCamp "Karazin Media Symposium". 2017- Festival "Days of art performances", gallery "Dziga", performance, Ukraine, Lviv. 2017- Passed a competitive selection of 14 participants on the portfolio - a review with Christopher Makos and Paul Solberg (Christopher Makos and Paul Solberg), within the exhibition Christopher Makos: "The Age of Andy Warhol." The participant of the portfolio is a review. Cultural platform Isolation, Kiev, Ukraine. 2017 - Creation of an icon for the Church of the Intercession of the Mother of God. Ukraine, Kharkov. In the collection of the church are 3 icons made by me. 2017 - publication and co-authorship in the independent art and analytical journal Discourse 2016 - Galeria Sztuki STALOWA, Warsaw, Poland, XXIII Auction and pre-competition exhibition of contemporary art 2016 - Galeria Sztuki STALOWA, Warsaw, Poland, XXII Auction and pre-competition exhibition of contemporary art 2015- MONA INNER SPACES, exhibition REZYDENCJA, 2 projects, video installation, text, painting, collage. Poznan. Poland. 2015- "Ostatnia wieczerza" galeria Rotundra, UAP, Poznan. Poland. Performance, art objects. 2015- Up Gallery Berlin, Project " Not-Aufnahme/Emergency Room" for 48 hours Neukölln. Performers. 2 Performance and 1 share. 2015- Wystawa Końcoworoczna UAP. Pracownia Sztuki Performance UAP. Performers. Photo documentation. Curator professor Janusz Baldyga. Publication in the catalog " Pracownia Sztuki Performance" 2014/2015. Poznań, Poland. 2015-Checkpoint#8, Plac Wolności, Poznań, Design Days. Performers. 2015- Art Plainair. Skokie. Poland. Performance. Land art. Curator professor Janusz Baldyga. 2015 - The exhibition final stage of the contest Brewer J.C. Jacobsen's Portrait Award . The Museum of National History Frederiksborg Castle, Denmark. Video Project "Viands of the earth." 2015 - Up Gallery Berlin Exhibtion "UNEASE", Richardstrasse 43/44. Performers. Curator, Professor Janusz Baldyga. 2015- Yermilov centre. Exhibition "Zero without a stick." Ukraine, Kharkiv. 2015 - PORTRAIT NOW! The exhibition at the II qualifying round of portraits behalf brewer J. K. Jacobsen (National History Museum at the Castle of Frederiksborg (Denmark). The museum Erarta. St. Petersburg. Russia 2015- grant program GAUDE POLONIA. Curator, Professor Janusz Baldyga. 2014- Publication on Art Portal cultprostir.ua "The Art of Watching You" by Irina Denisova 2014- Kiev. Art Picnic Glory Frolova. ENEA Pavilion 10. Exhibition "Golden rain over us". Curator - Nina Murashkina. 2014 - Publication in the journal RETUNE 2014- exhibition Spazio-Tempo Arte HUMAN RIGHTS?#MEMENTO FONDAZIONE OPERA CAMPANA DEI CADUTI LARGO EUSEBIO IORI COLLE DI MIRAVALLE - ROVERETO TRENTO ITALY project " When the state begins to kill, it always call himself the birthplace"from Mariia Drozdova and Iuliia Poliakova. Ukraine. Contacts: HUMAN RIGHTS?#MEMENTO FONDAZIONE OPERA CAMPANA DEI CADUTI LARGO EUSEBIO IORI COLLE DI MIRAVALLE ROVERETO; TRENTO; ITALY; 2013- publication in the journal Kock magazin ?5 2013-Christmas Fair in Yermylov center. Kharkov 2013 - Publication in the second edition of the print magazine "Irreversible fullness" 2013 - Gallery "Dziga" Lviv project "Cloud. invisible crystals "curator Volodko Kaufman 2012 - FLY Institute of Contemporary Art, Kiev 2012 - Nominated for six festival of youth projects NON STOP MEDIA project " Viands of the Earth " 2012- Days of apartment exhibitions "zero budget" project "Sincerity" together with Larissa Stadnik 2012 - Project Home Winery online gallery 2011- Ehxibition "A Garden of Laughing Animals" in frameworks of Festival of Irrelevant Art "Human Factor in Action", Gallery Kosturinskyi lane, Kharkov; 2010- Exhibition in the Library of Polytechnical University; 2009- StreetArt (painting in 76 Lenin Avenue) 2009- Gagarin Fest; 2008- Ehxibition "A Horse needs to be payed for" in fameworks of the festival of Expressive Art "Palate", Kharkov, House of Actors. 2007- Ehxibition "Way Home" in the hall of Repin KCAS #1, Kharkov; 2005 - Museum project "Artists of the Future", exhibition "Awakening", Kharkov Art Museum 2004- Ehxibition "Own Corner" in the hall of Repin KCAS #1, Kharkov;

Mariola Świgulska

Jestem artystką malarką. Ukończyłam wydział architektury na Politechnice Łódzkiej. Moje prace przygotowuję przede wszystkim z myślą o prezentacji we wnętrzach. Mają charakter dekoracyjny. Tworzę zarówno pejzaże jak i obrazy abstrakcyjne, a także surrealistyczne. Moją ulubioną techniką jest malarstwo olejne na płótnie na dużych formatach, często przekraczających 2m długości. Maluję ekspresyjne obrazy szukając inspiracji w detalach zaczerpniętych ze świata roślin. Zachwycają mnie kwiaty przeskalowywane do olbrzymich rozmiarów, wyrwane z kontekstu, co nadaje pracom pierwiastek abstrakcyjny.

Mariusz Bizoń

Jestem samoukiem, wiedzę oraz doświadczenie malarskie zdobywałem latami poprzez swoją własną praktykę. Maluję farbami olejnymi na płycie. Moje obrazy są wielowarstwowe malowane wypracowaną przez siebie techniką. Każdy mój obraz jest ramowany i gotowy do powieszania.

Mariusz Komorowski

Pochodzę z Włodawy. Tam też mieszkam i pracuje. Jestem członkiem Zarządu Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie, zrzeszającego twórców , amatorów i profesjonalistów. Uczestniczyłem w około 50 plenerach malarskich na terenie całego kraju. . Mam za sobą 3 wystawy indywidualne we Włodawie oraz 15 wystaw zbiorowych na terenie Polski, w tym ostatnią w Koszalinie w Galerii N (2016) pt. ,Koszalin i inne Zakątki Polski. Jestem laureatem II miejsca w konkursie ARTE.FM "Polska Ginąca" (2009). W 2017 wziąłem udział w Warszawskim Art Fresh Festiwal 8. Inspiracją dla mnie jest przyroda, architektura, szeroko pojęte malarstwo impresjonistyczne, rosyjski realizm, a także dzieła epoki romantyzmu i twórczość wielu współczesnych malarzy.

Marlena Kuć

Interesuje się malarstwem oraz grafika warsztatową. Prezentowane przez mnie prace są wykonane własnoręcznie od podstaw. W 2013 ukończyłam Ogólnokształcąca Szkołę, Sztuk Pięknych w Radomiu, następnie w 2016 Wydział Sztuki na Uniwersytecie Technologiczno- Humanistycznym w Radomiu. Dyplom w pracowni grafiki projektowej oraz aneks malarski. W malarstwie wykorzystuję technikę olejną, jako że dzięki niej powstają obrazy, które cechuje duża swoboda artystyczna. Obrazy olejne należą do wyjątkowo trwałych i intensywnych kolorystycznie.

MarMat

MarMat Zapraszam do mojego świata, rzeczy wyczarowanych włóczką.