Tatiana Talipowa

Tatiana Talipowa urodzona w Krzywym Rogu, Ukraina. W 2016 roku dyplom z malarstwa w zakładzie Intermediów i Rysunków pod opieką prof. nadzw Jana Gryki na Wydziale Artystycznym na UMCS w Lublinie. Indywidualne wystawy w Galerii Kont "50 twarzy Tatiany" w 2015 roku i "Archiwum Tatiany" w 2016 oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Boguchwale. Wideo "Zaufanie" na wystawie prac wideo artystów i artystek młodego pokolenia "Jak Jest?" Galeria Labirynt 2017. Plakaty "Otyłość czy Rubensowskie piękno?" na 25 Biennale Plakatu Polskiego Katowice 2017. Instalacja "H2O" 2015,/ "Nimfy" 2017 na Land Art Festiwal. Ogólnopolski plener malarski Boguchwała 2012, 2013, 2014,2015,2016,2017. Wyróżnienie na V PLENERIADZIE Uczelni Artystycznych w Kazimierzu Dolnym 2015. Plener HOŁOWNO 2014, Kraina Rumianku: "Intermedialność natury". Międzynarodowy plener malarski w Niebylcu 2013. VI Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej 2012.

the wool art

Wełna jest naturalnym i niezwykle praktycznym materiałem. Nie kojarzy się nam już tylko z gryzącymi swetrami , można wykonać z niej bardzo oryginalną odzież, elementy wystroju dodające ciepłej atmosfery wnętrzom takie jak mięciutkie pledy czy poduszki oraz wiele innych przedmiotów. Każdy egzemplarz , który zobaczycie Państwo w galerii The Wool Art jest unikalny i ręcznie wykonany . Chętnie zrealizuję Wasze projekty co zagwarantuje powstanie czegoś nowego i niepowtarzalnego. Zapraszam.

Tomasz Cebula

Pochodzę z miejscowości Czerwińsk nad Wisłą. Obecnie mieszkam w Poznaniu, gdzie pracuję i studiuję architekturę. Z upodobaniem zajmuję się rysunkiem i akwarelą. Lekkość i nieprzewidywalność akwareli i precyzja kreski rysunkowej są środkami wyrazu po które sięgam w swojej twórczości. Jako techniki rysunkowe posługuję się tuszem, cienkopisem i ołówkiem. W swojej twórczości nie boję się eksperymentów, poszukiwania nowych technik, nowych połączeń, akwarela-cienkopis, akwarela-tusz. Największą inspiracją dla tworzenia są podróże, poznawanie nowych miast, nowych pejzaży, smaków i ludzi. Moje obrazy powstają zarówno w atelier, jak i w plenerze. Podczas podróży zawsze towarzyszy mi szkicownik, by lepiej "zanotować" to co napotkałem na swojej drodze. Tematy po jakie najchętniej sięgam to architektura, pejzaże, marynistyka i portrety. Akwarelę, cienkopis i techniki mieszane wykorzystuję również do tworzenia wizualizacji architektonicznych. Od 2016r uczę rysunku i akwareli. Brałem udział w konkursach studenckich, których przedmiotem były projekty architektoniczne. Jako medium służącego do zwizualizowania budynków używałem technik rysunkowych i akwareli. 2017r. i 2018 Konkurs na najlepszą prace semestralną im. prof. Władysława Czarnieckiego Podczas poszukiwań jakie daje akwarela uczestniczę w plenerach akwarelowych. 2018 plener we Wrocławiu organizowany przez grupę 100 WATERCOLOURS, Podczas pleneru zdobyłem wyróżnienie w konkursie akwarelowym.

Tomasz Mazurczak

Pejzaże w ołówku wykonuję od 35 lat, ciągle daleko od doskonałości niepowtarzalnej linii Natury. W moich pracach próbuję przedstawić piękno zakątków Wielkopolski i doliny Warty.

Tomasz Racki

Fotografia stała się stała się moją pasją nie bez powodu. W moim przekonaniu jeden kadr może wyrazić więcej niż tysiąc słów. Początkowo sam zdobywałem wiedzę i umiejętności poprzez własne eksperymentowanie ze zdjęciami, następnie ukończyłem studia podyplomowe z fotografii organizowane przez UMCS w Lublinie aby pod okiem ekpertów doskonalić technikę. Obroniłem się otoczony opieką dr Danuty Kuciak, organizotorki i uczestniczki wielu wysoko ocenianych wystaw w Polsce.

Tomasz Rolko

Tworzę z miłości do sztuki i kreacji. Po licznych eksperymentach artystycznych z poezją, które zaowocowały wydaniem czterech, autorskich tomików wierszy (tworzonych metodą DIY) oraz powołaniem do życia grupy poetyckiej. Czy z fotografią, w ramach której łączyłem nowoczesne techniki cyfrowej obróbki zdjęć z dawnymi metodami ich kreowania ("pinhole" oraz XIX-wieczna technika "gumy"). Postanowiłem połączyć te wszystkie doświadczenia z malarstwem, rysunkiem i grafiką. Począwszy od farb wodnych, poprzez fotografię, a skończywszy na ich deformacji czy manipulacji. To zespolenie klasycznych dziedzin sztuki z bezkresem możliwości technologii cyfrowych stanowi swoisty pomost pokoleniowy i jest to próba umiejscowienia swojej twórczości w obecnym świecie. Inspiruje mnie ogólnie pojęta sztuka myślę że obok abstrakcji widać w moich pracach zaiteresowanie szeroko pojętym kolażem, w moim wypadku szczególnie fashion collages a także streetartem czy popartem. Od 2012 roku brałem udział w 8 wystawach zbiorowych Stowarzyszenia Twórów Kultury Nadbużańskiej im.J.Kalinowskiego na terenie woj.lubelskiego.

ultraviolet

W projektowaniu biżuterii staram się używać szlachetnych materiałów tj. kamieni, srebra, ale również wykorzystuję fragmenty zapomnianych koronek, tkanin i włóczek, kawałków skóry. Cały czas poszukuję nietypowych, zaskakujących połączeń materiałów, uważam że autorska biżuteria nie tylko wtedy jest piękna gdy jest precyzyjnie i równiutko wykonana - pozwalam sobie na celową nieregularność formy, na przemyślany nieład i pozorną niedbałość, aby wydobyć prawdziwy i niepowtarzalny charakter moich ozdób. Eksperymentuję również z ręcznie wykonanymi, szkliwionymi, ceramicznymi elementami.

Urszula Rzeźnik

...monotonia i duch nieposkromiony, pierwsza pobudza do aktu tworzenia,ale czerpie od tego drugiego... Jestem absolwentką Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Moja twórczość, tak jak i mój duch, jest mocno zróżnicowana. Zależnie od tego, która natura jest właśnie otwarta na inspirację, w pracowni powstają: malarstwo, grafika, kolekcje ubioru, stroje sceniczne, biżuteria... Od 2012 roku prowadzę pracownię plastyczną KOLAŻ.

Vadym Myrhorod

Vadym Myrhorod (Vadi Karton) Jestem tatuażystą z Ukrainy. Uczyłem się rysunku i malarstwa samodzielnie. Mieszkam i pracuję w Polsce od 4 lat. W wolnych chwilach maluję obrazy, to jest moje hobby. Wcześniej malowałem pejzaże, architekturę i zwierzęta ale teraz coraz bardziej zagłębiam się w miejski styl uliczny we wszystkich jego przejawach. Wcześniej rysowałem aerografem na samochodach i graffiti na ścianach

Victoria Golińczak

Studentka Architektury Wnętrz. Przyszła malarka.

Waldemar Pasiński

Odkąd sięgnę pamięcią sztuka była treścią mego życia: rzeźbiłem w drewnie, malowałem. Pilnie studiowałem dzieła mistrzów. Bliski był mi wdzięk marmurów Praksytelesa, majestat faraonów ciosany w piaskowcu, zgiełk postaci na gotyckich portalach. Podziwiałem zadumę nagich dziewcząt Lehmbrucka, dziurawe piękno sylwet Henry Moore’a, swobodę kształtowania bryły u Arpa, Archipienki i Brancusiego. Starałem się przyswoić cierpliwą skrupulatność pędzla van Eycka oraz Niderlandów piętnastego stulecia. Szukałem subtelności w Madonnach Leonarda, a zadumy w mrocznych płótnach Rembrandta. Fantazjowałem w ludowym piekle mistrza Hieronymusa i w tragicznym szyderstwie Goyi. Wiek dwudziesty w sztuce przemawiał do mnie poprzez tajemniczość sennych miasteczek Giorgia de Chirico, tłumną radość barw i kształtów na obrazach Miró, pejzaże pustki Yves’a Tanguy. Podziwiałem też giętką zmysłowość kobiet Klimta, zamyślenie u kobiet Paula Delvaux oraz bujną cielesność kobiet Tamary Łempickiej. Nade wszystko jednak fascynowałem się równowagą jasnych kompozycji Mondriana i w niej szukałem inspiracji dla siebie. Z czasem osiągnąłem biegłość, która doprowadziła mnie nawet do wykonania ołtarza w drewnie oraz do śmiałego łączenia rzeźb z malunkami na desce. Od kilku lat dodatkowo zajmuję się grafiką. I właśnie grafiką pragnę dzielić się z miłośnikami sztuki.

WANO

Odkąd pamiętam praca z gliną niezmiernie mnie pociągała - tajemnica jak z ziemi i ognia powstają różne cuda miała w sobie nieodpartą magię - co zaowocowało rozpoczęciem nauki w tym kierunku. Wszystkie moje prace lepię z glin szamotowych i kamionkowych oraz z porcelany, wykorzystuję w nich szeroką gamę szkliw , w tym tworzone według własnych receptur.

Witold Kubicha

1987 - opuściłem mury ASP w Krakowie. 1999 - zauważyłem że jestem bardziej rysownikiem niż malarzem, projektantem bywam, a zdjęcia robię niemal co dnia. 2012 - przeniosłem się z hałaśliwego Krakowa do spokojnego Nowego Sącza. Jest rok 2020, a ja codziennie znajduję przyjemność w twórczości. Zapraszam do tworzonego przeze mnie świata. Witold Kubicha --------------------------------------- Używam wielu stylów i technik artystycznych i poszukuję wciąż nowych - pociąga mnie eksperyment. ---------------------------------------

Witold Zieliński

Zajmuję się dekoracyjnym malarstwem ściennym oraz sztalugowym. Posługuję się wieloma technikami, jednakże dominującym środkiem wyrazu w mojej twórczości jest akwarela, akryl oraz pastel.

Włodek Rybacki

Zajmuję się malarstwem, rysunkiem lawowanym w tuszu, akwarela, grafiką dekoracyjną. Od roku 1989 jestem członkiem NSP Gdańsk, prowadzącym samodzielną pracownię plastyczną w Gdańsku.

Włodzimierz Draczyński

Włodzimierz Draczyński - artysta z Ukrainy o polskich korzeniach. Tworzy w stylach: symbolizm, abstrakcjonizm, impresjonizm. W ciągu lat pracy wynalazł własną oryginalną technikę i rozpoznawalny styl.

wojciech arp

Malarz

wojtek

Stare płyty winylowe (bo muzyka), stare dokumenty (bo historia), stare przedmioty (bo pamiątki)...

Wyplatanki

Wyplatanki - to połączenie kreatywności z ideą recyklingu. Od kilku lat zajmuję się wyplataniem z gazet - przez co nikomu niepotrzebną makulaturę zamieniam w niebanalne dodatki do domu. Tworzę również biżuterię frywolitkową - lekką i zwiewną - idealną do wieczorowej kreacji jak i na co dzień. Wszystkie moje prace są przemyślane i starannie wykonane. Zachęcam do oglądania i kupowania!!! Przy zakupie więcej niż jednego przedmiotu - dodaję niespodziankę - gratis :)

Yaryna Bodnar

-2012 ukończyła College of Art nazwie A. Erdélyi -2014 ukończyła pełny kurs Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki które specjalizuje się w ?Sztuke Pięknej?, a uzyskane kwalifikacje malarza. Lubię sztukę na wszystkich aspektach, ja pracuje w sztalugi i farby monymental, zajmujemsa grafikom, grafikom komputerowom, ilustracjom. Od dzieciństwa brałam udział w konkursach plastycznych. Brałam udział w konkursie Illustrarte 2016 w Lizbonie, olso udziału w konkursie Obejmując nasze różnice 2017. Z 2013 roku uczestniczyć w roznych spolczesnych wystawach. Lubię uczyć się czegoś nowego, tworzenia nowych pomysłów, pracy w nowoczesnych programów projektowych. Jestem młodym artystą podczas rozruchu w mojej karierze, wich lubią Poznawanie, praktyki, praca w jakichkolwiek różnych tehnics. Lubię sztukę we wszystkich aspektach, ja pracuje w sztalugi i monymental. Lubię uczyć się czegoś nowego, tworzenia nowych pomysłów, pracy w nowoczesne programy do projektowania. Jestem młodym artystą podczas rozruchu w mojej karierze, wich lubią się nowy doświadczenie. Sztuka jest dla mnie nie tylko hobby, ale je jego sposobem na życie. Moje graficzne prace wykonane w konkretny twórczy (awtorski) sposób. Każda praca opowiada historia pewnej osoby, na których można by pomyśleć, aby przejść głębokie, zobaczyć coś więcej ... chcę powiedzieć, że nawet w małych i banalne rzeczy można zobaczyć coś pięknego. To naprawdę ukryty wyimaginowany świat.