Iwona Wierkowska-Rogowska

Jestem artystką z zamiłowania Swoją przygodę z malarstwem zaczęłam ponad 20 lat temu. Ot tak ? wpadłam na taki pomysł aby zająć sobie czas. Powoli wgłębiałam się w tajniki malarstwa i metodą prób i błędów powstawały nowe prace. Wtedy nie zdawałam sobie sprawy, że malarstwo to nie tylko hobby, to wciąga jak narkotyk, to jakaś magia , coś co cieszy, daje radość i chce się malować więcej i więcej a człowiek ciągle czuje jakiś niedosyt. . Maluję przeważnie w technice olejnej, ale lubię eksperymentować i wykonywać prace łącząc inne techniki . Tematem wiodącym moich prac jest kobieta . Poprzez każdą z moich bohaterek staram się pokazać jej delikatność, tajemnicę, sensualność, czasami słabość, czasami siłę. Lubię kolory, które dają dużo pozytywnej energii w odbiorze. Staram się malować cyklami. I tak powstał np. cykl ?Duże jest piękne?, cykl o gejszach, cykl kobiety z kotem i ostatni ?Ozłocone?.. Lubie je wszystkie i bardzo ciężko mi się z nimi rozstawać. Ale rekompensatą są potem pozytywne opinie odbiorców i nowych właścicieli moich prac. Współpracuję z Mazowieckim Domem Aukcyjnym, Galerią Sztuki Art In House i innymi. Członek Związku Artystów Plastyków, Oddz. Mazowiecki. W swoim dorobku mam kilka wystaw indywidualnych: Dom Kultury Warszawa Wawer Centrum Wikliniarstwa W Rudniku /Sanem ? wernisaż i wystawa ? październik 2014 r, Dom Kultury w Piszu - wystawa indywidualna ? 01.03-15.04.2016 r. Dom Kultury w Grodzisku Mazowieckim - marzec, 2019 r. - wystawa indywidualna Poczekalnia PKP, Dworzec Kolejowy w Grodzisku Maz. Przestrzeń Kulturze Przyjazna, wystawa indywidualna realizowana w ramach projektu "Pociąg do kultury" - marzec 2021 r.

Izabela Gulgowska

Witam. Od zawsze tworzyłam. Preferuje malowanie farbami akrylowymi. Tworzę abstrakcje. Proces malowania jest dla mnie formą kontaktu z czymś wzniosłym. Ważne jest dla mnie przekazanie emocji które towarzyszą mi podczas procesu tworzenia. Inspiracją dla moich prac są ludzie, życie oraz podróże. Moje obrazy charakteryzuje intensywność barw, niepowtarzalność oraz drobiazgowość. W abstrakcji nie ma miejsca na schematy i kontrolę, powstają dzięki energii z głębi, która obiera pewien kształt i barwę. Uwielbiam stan w którym totalnie odpływam duchowo czując się przy tym wolna i nieskrępowana. Mam nadzieję, że wśród ludzi oglądających moje prace, znajdzie się ktoś kogo moje obrazy wzruszą lub pobudzą do refleksji :)

Izabela Krzyszkowska

Z wykształcenia architekt, z zamiłowania malarka. Pochodzę z Częstochowy, tam się urodziłam i wychowałam, tam pozostawiłam wspomnienia pierwszych miłości i zawodów. Na studia wyjechałam do Krakowa, miasta, które zawsze mnie inspirowało i przyciągało niepojętą magią. Zostałam:) Tutaj mieszkam od kilkunastu już lat i tworzę czerpiąc artystyczną energię z otaczającego mnie świata nienazwanych emocji i odczuć.

J.Ościk

Pasjonatka sztuki głównie malarstwa , rysunku i rzeźby. W swoich obrazach łączę postać kobiety , abstrakcję i strukturę , która nadaje moim obrazom wielowymiarowego efektu , a często pojawiający się blask złota - szlachetności. Proces tworzenia odbywa się w ciszy jest moją medytacją , pozwala zapanować nad haosem , który panuje w świecie zewnętrznym . Stawiam na minimalistyczną postać , harmonijną grę kolorów i dbałość o niuanse . Każdy obraz jest niepowtarzalny .


Ten Sprzedawca nie wystawia aktualnie żadnych produktów.

Jacek Herman

Studiowałem architekturę (PW) i malarstwo (WSA, dyplom 2018), a ostatnio grafikę (ASP, dyplom 2021). Malowałem głównie pastisze i kopie XVII wiecznych obrazów północnoeuropejskich (pejzaże, marynistyka, martwe natury). Wskutek częściowej utraty wzroku zająłem się grafiką komputerową i rysunkiem, traktując to jako pomoc w powrocie do malowania, ale także drogę poszukiwania własnych środków wyrazu i tematów twórczości.

Jacek Krupa

Wszystko zaczęło się w chwili gdy w czasach licealnych wziąłem do ręki "Historię Sztuki" Karola Estreichera. Spodobało mi się bardzo, genialne umysły, cuda stworzone ludzką ręką, a szczególnie malarstwo i zostało tak do dzisiaj. Maluję od siedemnastego roku życia, po roku pracy, pierwsza wystawa indywidualna. Szczególną inspiracją jest dla mnie człowiek, a twarz to niekończąca się księga życia, miłości i nieuniknionego. Zapraszam. J.K.

Jacek Rutkowski

Tworzenie jest dla mnie tak samo niezbędne do życia jak powietrze.Próbuję realizować swoje wizje w malarstwie.

Jacek Zwolski

Urodziłem się w 1986 roku w Krakowie. Ukończyłem studia wyższe (kierunek grafika) na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz dwie pomaturalne szkoły; fotograficzną i graficzną w zawodach fototechnik i grafik komputerowy DTP. Dyplom w pracowni projektowania graficznego pod kierunkiem dr Przemysława Paliwody. Pasjonuję się wszelkiego rodzaju kreatywnymi pracami plastycznymi i sztukami wizualnymi. Swoją potrzebę tworzenia urzeczywistniam poprzez malarstwo, grafikę warsztatową, rysunek, rzeźbę, projektowanie graficzne, animację oraz fotografię.

Jaga Szczepanik

Malarstwem zajmuję się od kilku lat. Ulubionym tematem moich prac jest portret. Zapraszam do mojej galerii :)


Ten Sprzedawca nie wystawia aktualnie żadnych produktów.

Jakub Konkol

Jakub Konkol. Maluje hobbystycznie. Najlepiej czuję się w technice malarstwa akrylowego i gwaszu. W twórczości staram się osiągnąć efekt nostalgii, który charakteryzuje spokój i tęsknota do czegoś co chcielibyśmy doświadczyć lub do miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić.


Ten Sprzedawca nie wystawia aktualnie żadnych produktów.

Jan Brzeziński

Urodzony w 1968 w Zblewie (woj. pomorskie) w latach 1989-1994 studiował teologię na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. W latach 2018-19 grafikę komputerową, fotografię i multimedia w WSB we Wrocławiu. Zawodowo związany z oświatą jako nauczyciel informatyki, fotografii i teologii. W twórczości fotograficznej ukierunkowany na człowieka, jego doczesność i wymiar duchowy. Fotografię traktuje jako formę wyrazu myśli, próbę obrazowania słowa. Obszar zainteresowań związany z człowiekiem i jego środowiskiem prowadzi go od klasycznych krajobrazów przez fotografię portretową i reportażową po zainteresowanie aktem. Refleksja nad słowami Paula Evdokimowa - "nagość, jako odzienie chwały, nie odsłania cielesności, lecz ujawnia ducha" sprawia, że artysta zaczyna postrzegać fotografię aktu jako sposób na ukazanie wnętrze osoby, piękno kobiecego ciała staje się synonimem piękna jej ducha. Artysta szuka sposobu by ten śmiały temat nie został sprowadzony w odbiorze tylko do zewnętrznych wrażeń zmysłowych, ale prowadził ku prawdziwemu zachwytowi nad kobietą. Dobierając technikę zawsze kieruje sie jak najprostszą formą budowania kompozycji stosując technikę wysokiego i niskiego klucza. Cechą wspólną jego zdjęć jest fotografowanie modelki bez ukazywania twarzy co ma pomóc w pełniejszym odbiorze tematu nagości. Wybrane działania i wystawy Fotorelacje z wydarzeń kulturalnych i sportowych. Sesje fotograficzne do kalendarzy, wyborów samorządowych, okolicznościowe. Sesja fotograficzna do projektu ?Aktywność Seniora wydobywa jego piękno?. Realizacja polsko-czeskiego projektu ?Piękno Karkonoszy i Gór Sowich. Wystawy fotograficzne: 2017 ? Wystawa zbiorowa poplenerowa w Galerii sztuki ?Mozaika? w Nowej Rudzie. 2018 ? Stała wystawa zdjęć w Galerii Sztuki Niezależnej w Ludwikowicach Kłodzkich. 2019 ? Polsko ? czeska wystawa zbiorowa pt: ?Pogranicze polsko-czeskie?. 2019 ? Wystawa ?Piękno Karkonoszy i Gór Sowich? w Galerii Ludwikowice. 2019 ? Wystawa ?Krásy Krkonoš a Sovích hor? w Galerii Celnice/ Mala Upa 2020 - I miejsce w konkursie fotograficznym organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Głuszycy.

Jan Poczobut

Urodzony w 1979 w Warszawie. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Grafik i architekt. W swoim dorobku ma między innymi wykonane w latach 2013-2019 serie grafik wielkoformatowych dla placówek PZU w całej Polsce oraz grafik do salonów T-Mobile w wielu polskich miastach. Laureat konkursów na grafiki promocyjne. W swoich pracach stara się wydobyć kontekst miejsca i pokazać charakterystyczne związane z danym regionem czy miastem obiekty architektury zarówno starej jak i nowej. Jego ulubione narzędzia pracy to kartka papieru, pióro i flamaster.

Jan Wąż

Jestem absolwentem kierunku grafika (spec. grafika projektowa) Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. W przeszłości, po za grafiką projektową, miałem okazję próbować swoich sił w grafice warsztatowej (np. akwaforta, akwatinta, sucha igła, drzeworyt), malarstwie, grafice 3d, fotografii, rzeźbie (ale w tych trzech tylko trochę), animacji czy oczywiście rysunku. W przyszłości, chciałbym tworzyć komiksy, które są tak naprawdę "pierwotną" przyczyną mojego zainteresowania jakąkolwiek twórczością, oraz już zawodowo projektowaniem graficznym.

Janusz Czajkowski

Nazywam się Janusz Czajkowski pochodzę z Wołczyna, małego miasta w woj. opolskim. Moja droga z rzeźbiarstwem rozpoczęła się w latach 90-tych. W przeglądanych czasopismach zobaczyłem piękne rzeźby postaci ciosanych ręcznie w drewnie. Rozbudziło to we mnie pasję ,która trwa do dzisiaj. W międzyczasie zacząłem również tworzyć rzeźby z metalu, wykorzystując materiał z recyklingu , który daje nowe możliwości w wyrażaniu siebie.

Janusz Zgoł

Malarstwo to jego miłość i pasja. Jest ono poniekąd tradycją rodzinną.Tworzy z wewnętrznej potrzeby. Pociąga go impresjonizm jak i malarstwo współczesne. Maluje obrazy olejne, akrylowe i akwarele. W kręgu jego zainteresowań jest zarówno pejzaż, martwa natura jak i kompozycje abstrakcyjne. Jego prace były prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych, zdobywały nagrody i wyróżnienia w konkursach krajowych i międzynarodowych.

Jarosław Rymarz

W swej pracy dążę do unicestwienia otaczającego nas realizmu. Bezdusznej pazerności, wywołanej chęcią przetrwania na wypracowanym piedestale społeczeństwa. Tym samym zmywam z otoczenia naturalną barwę bądź kształt. Przekształcam tę rzeczywistość w nierealną formę, prowadząc odbiorcę do miejsca zwanego poczuciem bezpieczeństwa. Sztuka jest moją wewnętrzną walką, inspiracją, zapomnieniem. Jest nieświadomym dialogiem podświadomości podczas komunikacji z tworzywem. Twórczość, zniekształceniem przestrzeni. barwą, światłem, kształtem. To moje poszukiwanie wrażliwości, spojrzenia na świat w pełni uformowaną, ugruntowaną cząstką siebie. Jarosław Rymarz ur. 12 03 1979r. w Kraśniku. Artysta, zajmujący się malarstwem olejnym i akrylowym od 2003 r. Muzyk, współzałożyciel alternatywnego zespołu Edward With Gun, w którym działał do 2015 r. Swoje malarstwo pokazał po raz pierwszy w 2013 r. na wystawie w CKiP w rodzinnym mieście Kraśniku. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz plenerów ogólnopolskich i międzynarodowych. W 2014 r. Artysta współpracował z zespołem "Dollz", gdzie do produkcji teledysku zostały wykorzystane jego obrazy w utworze "Czy Ktokolwiek? " Obecnie mieszka i tworzy w Kraśniku, równocześnie zajmując się nowym projektem muzycznym Infligo Mass, który ukazał się w grudniu 2019 r. Ważniejsze wydarzenia: 03.06.2023 r. Wystawa malarstwa w ramach Noc Kultury 2023 w Qulturalnej Lublin 18.02.2023 r. Wystawa zbiorowa malarstwa Galerii Art. M Lawendowa Szafa, Galeria Trójka CKIP w Kraśniku 21-24.10.2021 r. Ekspozycja Malarstwa Gemini Gallery oraz Festiwal Chopinowski w Synagodze Uilenburgerów w Amsterdamie. 16.06.2021 r. Współpraca z Gemini Gallery Eindhoven, Holandia. 18.10.2020 r. Wystawa "Wernisaż z Muzyką" Klub Formaty Wrocław 16.10.2020 r. Wystawa Bauhaus w Stacji Dizajn Wrocław. 05.08.2020 r. Wystawa malarstwa w Darłówku 11 - 20. 09. 2017 r. Plener malarski, Wystawa w GOK Przytoczna. 23.09.2015 r. Wystawa w Klubie Fanaberia - Ostrów Wielkopolski 08.08.2015r. Wystawa w Klubie Bazar w Warszawie ' Zniewolony umysł ' 26.VI-06.VII 2015 r. X Międzynarodowy Plener Malarsko Rzeźbiarski w Grodzisku Wielkopolskim. 05. 2015 r. III Międzynarodowy Plener Malarski w Dobiegniewie ' Piękno Ziemi Dobiegniewskiej' 04. 2015 r. Wystawa w Fabryce Kultury Zgrzyt w Ciechanowie 'Przestrzeń Twarzy' 12. 2014 r. Artysta rozpoczyna współpracę z zespołem "Dollz", gdzie do produkcji teledysku zostały wykorzystane jego obrazy w utworze "Czy Ktokolwiek? " 07. 2014 r. Plener Malarsko Fotograficzny w Sielpi Wielkiej. 06. 2014 r. VIII Międzynarodowy Plener Malarsko Rzeźbiarski w Grodzisku Wielkopolskim. ' Portret Grodziska Wielkopolskiego ' zakończony wystawą zbiorową. 04. 2014 r. Wystawa zbiorowa Galerii Twórców Sztuki w Grodzisku Wielkopolskim. 02. 2014 r. Zimowy Plener Malarski ZWIĄZKU PLASTYKÓW ARTYSTÓW RP pt. 'ARTYSTA i WENA' w Grodzisku Wlkp. zakończony wystawą zbiorową. 10. 2013 r. Wystawa malarstwa w Żywcu. 'Galeria pod śrubką'. 03. 2013 r. Wystawa malarska w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. 01. 2013 r. Wystawa malarska w CKiP w Kraśniku.

Jast

Złota biżuteria artystyczna prosto z pracowni jubilerskiej Janusza Studenckiego, tworzona od 1989r, znana nie tylko na rynku polskim. Szczególnie polecamy nowoczesną biżuterię z brylantami, projektowaną i wykonywaną w naszej pracowni. W naszej galerii można również znaleźć mniejsze formy, które od zawsze stanowią idealny prezent na chrzciny, komunię, wszelkie rocznice. Posiadamy mnóstwo wzorów obrączek ślubnych i pierścionków zaręczynowych, dopasowujemy rozmiar na życzenie. Na Państwa prośbę zrealizujemy wzór marzeń, zachęcamy do korespondencji, odpowiemy na wszelkie pytania. Piszcie do nas klikając w zielony link pod banerkiem lub z okna każdego produktu. Serdecznie zapraszamy.

Jeremiasz Klube

Witam serdecznie, jestem studentem czwartego roku Wroclawskiej Akademii Sztuk Pieknych. Zapraszam do obejrzenia mojej galerii. Wszystkie sugerowane ceny nie podlegaja negocjacji.

Jessica Popko

Jestem absolwentką grafiki na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym. Dyplom magisterski uzyskałam w 2019 roku w pracowni wypukłodruku prof. Andrzeja Bobrowskiego z oceną celującą. Aktualnie tworzę we Wrocławiu. Każda z technik daje inne możliwości i dopasowuję je do filozofii projektu, który tworzę. Lubię estetyczne rzeczy, aczkolwiek w sztuce doceniam swobodę wyrazu i dychotomiczne byty - uwielbiam harmonię i chaos, projekty, które wywołują spokój, a także te niepokojące. Inspirują mnie także natura i emocje. Moimi zainteresowaniami poza sztuką są psychologia i kulturystyka, pasjonuje mnie rozwój na wielu płaszczyznach - zawodowej, fizycznej, a także siebie jako człowieka - istoty społecznej. Wystawy zbiorowe: 2016 Wstręt, Katowice, wystawa VI Pracowni Grafiki UAP 2018 OeS, Poznań, Wydział Fizyki UAM, wystawa organizowana przez Pracownię Offsetu praz Pracownię Serigrafii UAP 2018 BUNT II Poznań, Wydział Prawa i Administracji UAM, wystawa organizowana przez I Pracownię Grafiki ? Wypukłodruk UAP 2019 wystawa pokonkursowa Kolaż/Asamblaż w BWA w Olkuszu 2020 wystawa BUNT II, Opole Działania artystyczne: 2018 prowadziła warsztaty wypukłodruku na 10. Studenckich Międzynarodowych Warsztatach Japonistyki (10-14 maja), Niesulice 2018 prowadziła warsztaty wypukłodruku we Wściekłym Chmielu w Poznaniu 2019 prowadziła warsztaty wypukłodruku w Prohibicji w Poznaniu 2019 prowadziła warsztaty z wypukłodruku na Drzwiach Otwartych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (marzec, kwiecień) PORTFOLIO: https://www.behance.net/gallery/187892639/PORTFOLIO

Jewellerywire

Wykonywaniem biżuterii zajmuję się od października 2021 roku. Do produkcji swojej biżuterii używam najczęściej kamieni naturalnych oraz drutu jubilerskiego. Tworzę techniką wire wrapping. Pomysł na rękodzielnictwo wziął się z chęci tworzenia, jako sposób uzewnętrznienia się. Wykonywanie unikatowej biżuterii z czasem stało się moją pasą - są to produkty dla wszystkich osób, które lubią niestandardowe dodatki. Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą.