Dariusz Kaźmierczak

Z wykształcenia jestem plastykiem i grafikiem (studium policealne). Wykonuje głównie portrety na zamówienie w technice: ołówek, węgiel, akryl, olej, pastele, techniki mieszane oraz prace o innej tematyce. Publikowałem również rysunki satyryczne w prasie. Brałem udział w zbiorowej wystawie stowarzyszenia "Art-Płona".

Dariusz Żabiński

Do piachu aparat ze sobą wezmę i będę go głaskał rąk szkieletem,którym zrobiliście mnie przechodząc obok.../autoportret domniemany/.. Fotografik,poeta,aforysta,pisarz,/małe formy literackie/ lokalny animator ruchu fotograficznego.Autor dziesiątek wystaw zbiorowych i indywidualnych w Polsce i poza granicami.Laureat wielu konkursów fotograficznych w Polsce i za granicą. Swoje prace publikuje przede wszystkim w Niemczech,Anglii w Polsce. Ach te małe przyjemnostki,stworzonka,widomy znak niewoli, Obrazki z rozmarzonego wnętrza,Testament jedyny jaki pozostawię . Początek obrazu może być improwizacją ale koniec musi być...Sztuką Jedyną podróż którą cenię najbardziej i wciąż jestem na jej szlaku to podróż w głąb siebie. W obrazach wyrażam tylko własne emocje za oręż mając kolor, a więc cały jestem ekspresjonistą. Fotografia to dar patrzenia na ofiarowana łaskę światła. Życie ma uśmiech Giocondy.

Dawid Ciemcioch

Pracownia pełna uwolnionych emocji. Zabawa barwą. Kolory pobudzające wyobraźnię przenoszą nas do świata iluzji,czarów, baśniowych wizualizacji. Wyrażenie emocji, uwolnienie barw, dowolność, a zarazem spójność uzyskanego konceptu przedstawiona na bawełnianych płótnach.

Dominik Palmowski

Jestem absolwentem Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych imienia Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Zdobyłem stypendium prezesa rady ministrów, za bardzo dobre wyniki w nauce oraz uczestnictwo konkursach plastycznych. Po 6 latach edukacji osiągnąłem tytuł "technik grafik" na kierunku Techniki Graficzne. Moimi nauczycielami sztuki byli między innymi: Magdalena Kubacka, Kazimierz Kielian, Jordan Sobierajski, Stanisław Kowalczyk. W dorobku mam już kilka wystaw autorskich i obecnie pracuję nad kolejnymi.

Dominika Brzozowska

PRACOWNIA Dominika Brzozowska EKO BIŻUTERIA I AKCESORIA ~unikatowe projekty ~ niebanalne zestawienia ~ pojedyncze egzemplarze ~ gwarancja niepowtarzalności Wszystko to w duchu trashion- filozofii postępowania łączącej świadomość ekologiczną z twórczym recyklingiem. Ekologiczna maniaczka tworząca nawet w snach. Zainspirowana etniką, naturą, bohemą. Swój warsztat ćwiczy od ponad 10 lat.Poświęca się temu bez reszty, a wszystko co tworzy sprawia jej radość. Z przyjemnością wykonuję biżuterię na indywidualne zamówienie. Jeśli nie możesz znaleźć w moim butiku odpowiedniej dla Ciebie - zachęcam do kontaktu ze mną -wspólnie stworzymy egzemplarz specjalnie dla Ciebie :) Wspierajmy polskie rękodzieło :) Zapraszam serdecznie Dominika

Dominika Orlikowska

Jestem absolwentką Liceum Plastycznego w Katowicach, w którym ukończyłam specjalizację: grafika warsztatowa. Moją pasją od najmłodszych lat była twórczość literacka i plastyczna. Obie te dziedziny łączę w moich pracach, ponieważ literatura stanowi dla mnie największą artystyczną inspirację. W kwestii formalnej fascynują mnie szlachetne, klasyczne techniki dawnych mistrzów.

Dorota Kalinowska

Sztuka jest dla mnie wyrazem miłości - miłości do życia. Proces twórczy, to odkrywanie i doświadczanie siebie, swojego nieograniczonego potencjału i przestrzeni, to spontaniczny sposób na wyrażanie emocji, które chcą być zauważone. Zawodowo zajmuję się projektowaniem graficznym oraz projektowaniem i aranżacją wnętrz. Malarstwo jest moją pasją od młodzieńczych lat, którą staram się pielęgnować i nieustannie rozwijać, bo i ona rozwija mnie. W sztuce poruszam się w kierunku abstrakcji. Inspiracją do powstawania moich prac jest bogactwo faktur i kolorów obserwowane w naturze, świat wewnętrznej świadomości, człowiek i relacje międzyludzkie, czasem kadry obserwowanej przeze mnie rzeczywistości. Fascynuje mnie tworzenie wielowarstwowej materii, ciekawych faktur, łączenie rożnych materiałów, plam kolorów, linii, śladów pędzla, szczególnie na dużych powierzchniach płócien. Obrazy emocji - ważny jest dla mnie potencjał ekspresji zawarty w kolorze, fakturze obrazu - emocjonalny przekaz jaki daje, odbierany nie tylko wzrokiem, ale i również poprzez dotyk. Sam proces twórczy to najczęściej przypadkowość wychodząca z mojego wnętrza, połączona ze spontanicznym działaniem. Poszczególne fragmenty moich obrazów to pojedyncze historie, zebrane razem tworzą idealnie komponującą się całość. Stosuję własną technikę z użyciem masy akrylowej, w połączeniu z farbami akrylowymi, pędzlem, szpachlą. Lubię jednak eksperymentować, odkrywając co raz to nowe twórcze narzędzia i media, które idealnie przenoszą moją wewnętrzną ekspresję na płótno. Taka różnorodność daje ciekawe i niepowtarzalne efekty dekoracyjne na moich obrazach, a każde wnętrze dzięki temu nabiera indywidualnego charakteru i smaku. Jest mi zawsze bardzo miło kiedy widzę, jak moje obrazy dopełniają wnętrza, czyniąc je niepowtarzalnymi i wyjątkowymi. Moje prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Współpracuje z projektantami wnętrz, architektami oraz portalami artystycznymi. Zapraszam Cię - zaglądaj tu częściej, ponieważ moja potrzeba nieustannych eksperymentów w poszukiwań nowych form i technik z pewnością przyniesie tu dużo ciekawych nowych prac, które mogą zaskoczyć. Jeśli potrzebujesz pracy unikalnej, wyjątkowej, niepowtarzalnej - obrazu stworzonego tylko dla Ciebie, Twojego klienta lub bliskiej Ci osoby z przyjemnością go dla Ciebie wykonam. Zapraszam? Rozejrzyj Się..... i Zaglądaj Tu Częściej. Dorota Kalinowska

Dorota Piotrowska

Niedoszła studentka ASP. Rysuję od dziecka, odkąd pamiętam. Chyba się z tym urodziłam. Rysunek to moja wielka pasja i każda praca zawiera cząstkę mojej duszy, serca.... Dar od Boga? Jeśli tak, to pragnę podzielić się nim z Tobą.

dru

Pracownia Artystyczna DRU Tworzy, bo kocha.

Edyta Mądzelewska

Choć zawsze pragnęła iść do szkoły artystycznej , móc uczyć się wielu technik i rozwijać swoją miłość do sztuki nie miała takiej możliwości . Mimo tego już w młodym wieku zaczęła wystawiać swoje obrazy do galerii , brać udziały w konkursach, projektować z architektami wnętrz i tworzyć rzeźby. Szkoliła się w Pałacu Młodzieży na zajęciach ze sztuki, rzeźby i malarstwa. W wieku 18 lat wyjechała do Włoch , wiele z jej twórczości do 2012r. zostało w prywatnych zbiorach właśnie w tym kraju. Obserwacja człowieka , natury , Boga oraz zachowań teraźniejszych ludzi w podwójnym sensie są przelewane na płótno. Wiele ze szczegółów kryje sens całej historii nie do końca zrozumiałej na pierwszy rzut oka... Warto też dlatego zagłębić się w przesłanie obrazu...

Ela Stewesand

Malarstwo towarzyszy mi odkąd pamiętam. Jestem absolwentką Liceum Plastycznego w Dąbrowie Górniczej, gdzie szlifowałam swoje umiejętności i poszerzałam swoją wiedzę. Jako mieszkanka Górnego Śląska jestem bezgranicznie zakochana w tutejszej architekturze i pejzażu miejskim, co znajduje odzwierciedlenie w tematyce moich obrazów. Długie spacery po mieście niemal zawsze inspirują mnie do przelania zaobserwowanych wizji na płótno. Każdy rzut oka w nawet niepozorny zakątek potrafi przynieść interesujące odkrycia. Kolorystyka jest istotna; dla mnie Śląsk to nie tylko węglowa czerń czy szarość pyłu - kamienice na moich obrazach skąpane są w żywych kolorach. Tworzę w technice olejnej. Z malarstwem olejnym zmierzyłam się rozpoczynając edukację w Liceum Plastycznym i od tamtej pory daje mi nieskończone możliwości wyrażenia swojej wizji na płótnie. Alternatywnie do techniki olejnej wykorzystuję również potencjał farb akrylowych.

Elena Fedorova

Jestem artystką pochodzącą z Moskwy. Studiowałam sztukę w szkole przy Moskiewskim Muzeum Sztuki Współczesnej. Obecnie mieszkam i tworzę w Warszawie. Moje obrazy powstają przy użyciu farb i pasteli olejnych, ponieważ dają one niesamowitą warstwę i jaskrawy kolor. Lubię malować obrazy abstrakcyjne i ekspresyjne, pomieszać na płótnie fantazję i realność, dając jej żywy inspirujący kolor.

Elżbieta Goszczycka

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Maluje w technice olejnej na płótnach i płytach, przede wszystkim krajobrazy, czasem posługuje się jako tematem literaturą. Lubi wprowadzać do obrazów niezwyczajne połączenia, często osadzone w pejzażu. Własny umysł, emocje i przemyślenia traktuje jak pracownię poetycką, z której można wysnuwać ciekawe metafory. Swoje prace prezentuje na Art Naif Festiwalu i mniejszych krajowych wystawach. W sztuce wszystko jest możliwe. Dlatego właśnie, że jest sztuką. Ignacy Witz

Elżbieta Marzan

Elżbieta Marzan Z wykształcenia jestem architektem. Malowanie to moja pasja. Zawsze do tego wracam.

Emilia Czupryńska

Zdolna artystka młodego pokolenia, urodzona 1978r. w Łodzi (Polska). Uwarunkowania genetyczne oraz inspiracja bogactwem przyrody sprawiły, że od najmłodszych lat czuła potrzebę tworzenia. Przebieg edukacji: - od 2011 do 05.2012 studia podyplomowe, kier. Animator i Menadżer Kultury - od 1998 do 2003 Uniwersytet Wrocławski, Wydział Nauk Społecznych, kierunek filozofia, 5-letnie magisterskie - od 1993 do 1998 Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, we Wrocławiu Osiągnięcia - wystawy indywidualne (malarstwo) - Łódź, kawiarnia Lawendowe Pola - Gdańsk, Jarmark Dominikański - Wrocław, Filharmonia Wrocławska Wystawa w ramach Festiwalu Vratislavia Cantans we Wrocławiu. - wystawy zbiorowe (malarstwo i rysunek), Wrocław, Ślesin, Łódź - teatr młodzieżowy, happening i występy: Rynek we Wrocławiu, Wrocławska Hala Ludowa, Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, Klub Firlej we Wrocławiu - Kapela Ludowa Dębowiacy (śpiew) i występy w Skansenach Kujawskich, dożynkach Obrazy zdobią prywatne kolekcje w Polsce i na świecie: we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, w Czechach, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie

Emilia Dadan

Bardziej, niż to, co piękne, pociąga mnie to, co dziwne. Lubię potwory z głębin i mrok, ale nie pogardzę też kiczem. Ukończyłam liceum plastyczne w Łodzi i jestem autorką serii artykułów o sztuce w Magazynie o Sztuce i Designie Graffus.

Eryk Maler

Bardzo proszę do mnie czasem napisać - co myślicie np. Państwo na taką, CZY INNĄ propozycję, bo ważne jest dla mnie bardzo - badanie Państwa - opinii. *A TO - Warto przeczytać: W związku z sytuacją epidemii, trzeba śledzić AKTUALNE informacje rządowe i - należy unikać zbędnych kontaktów (zakażenia kropelkowe), również - z kurierem. Najlepiej, gdy zostawi on paczkę będąc w kontakcie tylko wzrokowym i z zachowaniem dystansu, a my ją po jego odejściu podejmiemy, ale wszystko na zewnątrz mieszkania. Kurierzy dobrych firm: wyeliminowali konieczność składania podpisu na terminalu. Moja szczelna paczka wewnątrz i na zewnątrz w mojej pracowni, oczywiście jest odkażana prze ze mnie. Po nadejściu paczki, nieuszkodzonej, wystarczy z zewnątrz, przy zachowaniu własnych środków ostrożności ją odkazić - użyć rękawiczek jednorazowych, maseczki, zachować spokojny oddech, chronić, oczy, nos i usta i np. napylić spirytusem paczkę - mgiełką, czasem można NAWET nieco NA OBRAZ, co nie szkodzi moim obrazom, jest to wskazane. Na kartonie wirusy utrzymują się JAKIŚ CZAS, (ja paczki zostawiam na dworze, w przeciągu, na słońcu, tam też rozpakowuję, bo w chłodzie wirus, gdy jest, trwa latami - ale my zarażamy się od kontaktów z ludźmi, w 99% - jak mówią statystyki - od bezpośrednich kontaktów z nosicielem. Opakowanie obrazu, to gruby karton i taśma oraz zszywki - wyżej opisane i odstawienie paczki na jakiś czas, i dokładne wielokrotne umycie rąk, wietrzenie pomieszczeń, rękawiczki przy odkażaniu itp. - i inne śledzone i AKTUALNE - zalecane przez państwo i instytucje środki - są jednak i będą - latami obecnie - bardzo wskazane. Ja dbam o Państwa i o siebie w ten sposób. *Reszta informacji ode mnie - będzie w wiadomościach od sprzedającego, a wysyłam często paczki szybciej niż przewiduje mój termin wysyłki. *W kwestii malarstwa - proponuję własne, osobiste, malarstwo tradycyjne, tzw. Haloimpresjonizm, zwykle olejne, znakomite, a za niską stosunkowo cenę i to kierunek jest, mój: opracowany w obszernych tekstach, jako teoria widzenia i idea (uczucie), i styl, tzw.: Haloimpresjonizm 1987-2020. Grupa artystyczna: Haloimpresjoniści - dokładnie, to: Frakcja Haloimpresjonizmu. *Z założenia moje obrazy mają być tu - lepsze zawsze - niż ich zdjęcia, ale sami Państwo to sprawdzą, gdy obraz już, jako przedmiot fizyczny dotrze do Państwa. Artysta malarz i muzyk kompozytor, fotograf, itd. itp. teoretyk sztuki, ur. w 1959 r. - Polska - lubuskie, Nowa Sól, Stara Wieś, Siedlisko, Stany i przyległe - Kiełcz (to mój obszar artystyczny). Twórca Teorii Haloimpresjonizmu - która jest oparta na nowym sposobie widzenia, bywam z konieczności, więc też i teoretykiem sztuki, musiałem na temat malarstwa przeczytać wszystko i wszędzie, oraz sprawdzić to następnie osobiście własnym życiem. Zapraszam do łowienia moich malarskich - utworów - o bardzo zróżnicowanej tematyce. Czasem też będą to humoreski, czasem może też i erotyki. e'ryk maler 2020, a oto moja i absolutnie prawdziwa - TEORIA HALOIMPRESJONIZMU: W oku malarza obszar posiadający kolor i walor niezaprzeczalnie ma wpływ na sąsiedni obszar zmieniając go w sposób istotny. Transformacja przebiega w przeciwnym kierunku zarówno pod względem temperatury barwy jak i waloru tzn., że oświetlony detal otoczony jest kontrastującą w stosunku do niego otoczką, a kolejne halo, czyli poświaty powtarzają się rytmicznie, gasnąc stopniowo wraz z rosnącą odległością od tego detalu. Najlepsi malarze w najlepszym okresie życia dostrzegają - nie tylko niejako warstwy kontrastowe, walorowo i temperaturowe (zróżnicowane pod względem temperatury barwy) położone w bok od przedmiotu, czy detalu, ale również dostrzegają nawet - warstwy położone pomiędzy przedmiotem, czy detalem, a okiem malarza, dotyczy to zarówno przestrzeni w rzeczywistości realnej jak też przestrzeni na płaszczyźnie malarskiej. Oczywiście jak każda z wielu ogłoszonych już teorii malarstwa, nie da się Ona często zastosować w malarstwie bezwzględnie, ale ważne jest dla malarzy: by ją rozumieć i stosować choćby doraźnie, i to tak, by osiągnięty wtedy efekt malarski ją potwierdzał. Teoria Haloimpresjonizmu służy często malarstwu, które jest kontynuacją Impresjonizmu i kontynuacją pracy Vincenta Van Gogha, stąd nazwa: Haloimpresjonizm. Eryk Maler 1987-2020

Estera Grabarczyk

Estera Grabarczyk - Tworzę bo lubię,chcę i mam takie pragnienie więc projektuję przeplatam, nawlekam, zakręcam, wykręcam ,lutuję, maluję. Projektuję głównie biżuterię wszelkiej maści ale nie obca mi jest strona obrazów.Obrazy wykonane techniką mieszaną .Nierzadko wykorzystuje materiały pochodzące z odzysku Pomysłodawczyni projektu słowiański,,jedwab' fascynatorka odzieżą lnianą,biżuterią artystyczną oraz odzieżowym recyclingiem. Autorka indywidualnych wystaw oraz organizatorka pokazów mody .Zdobyła kilka nagród i wyróżnień startując w różnych plebiscytach .Lubi pomagać innym stąd nieobca jej jest współpraca z fundacjami i stowarzyszeniami

Eugeniusz Wiszniewski

EVE OF EDEN

Jesteś w miejscu,gdzie królują wyroby hand-made z wełny,bawełny,lnu tak by poczuć się rajsko i niebiańsko w ich otoczeniu. Finezyjne połączenia splotów,tkanin i wzorów sprawiają,że małe detale i dodatki wypełniają naszą codzienność nieziemskim klimatem. Projektuję w nurcie Vintage z elementami Retro,Glamour i Shabby Chic.